Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Klasztor oo. Dominikanów wprowadził możliwość składania datków drogą bezgotówkową

Dodano: 22.01.2020 r.

fot. www.akcjagrawitacja.pl
fot. www.akcjagrawitacja.pl
RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, w klasztorze oo. Dominikanów odbywa się zbiórka datków przy uwzględnieniu wpłat za pośrednictwem terminalu płatniczego i transakcji internetowych.

Bracia z klasztoru oo. Dominikanów niewątpliwie podążają z duchem czasu, umożliwiając swoim parafianom wpłacanie datków w formie bezgotówkowej.

„Mamy taką usługę. Jeżeli ktoś chciałby w taki sposób złożyć ofiarę, to może skorzystać z terminalu płatniczego” – informuje przeor klasztoru, o. Artur Gałecki OP.

W zasadzie trudno mówić o jakiejkolwiek nowości, gdyż klasztor już dwa lata temu dołączył do programu „Polska bezgotówkowa”: „W ramach programu mamy do dyspozycji jeden terminal. To parafianie chcieli w ten sposób składać ofiary” – tłumaczy przeor klasztoru.
Reklama
Na dzień dzisiejszy transakcje bezgotówkowe związane są ze zbiórką środków na wykończenie wnętrza kościoła, a dokładniej rzecz biorąc na spłatę wykonanej posadzki. Do końca grudnia udało się zebrać na ten cel 364 tys. zł z kwoty 587 tys. zł.

Na darczyńców, którzy wpłacą powyżej 10 tys. zł czeka pamiątkową tablica, która zostanie umieszczona na ścianie kruchty kościoła. Na potrzeby zbiórki stworzona została specjalna strona internetowa, gdzie obserwujemy przebieg prac oraz ilość zebranych środków. Tam również możemy skorzystać z opcji wpłaty środków drogą elektroniczną.

Dodajmy również, że po niedzielnej mszy świętej w klasztorze odbyła się zbiórka, w której parafianie mogli wpłacać środki za pośrednictwem terminalu płatniczego.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Rzeszów

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Zielone światło dla budowy nowoczesnego punktu zbiórki odpadów

RZESZÓW. Na osiedlu Zwięczyca ma powstać trzeci w mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto chce wyposażyć go w ścieżkę edukacyjną oraz punkt renowacji mebli.

Rzeszów

Kopiec Konfederatów Barskich z planem zagospodarowania przestrzennego

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kopca Konfederatów Barskich. Plan obejmuje teren o powierzchni ponad 37 ha.

Rzeszów

W środę znakowanie rowerów

RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Reklama