Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

Dodano: 21.10.2019 r.

Pan Józef, fot. Instagram RESinet.pl
Pan Józef, fot. Instagram RESinet.pl
RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa, którego grę na akordeonie i śpiew mogliśmy podziwiać przez wiele lat na ulicach Rzeszowa.

„Może nie każdy wie kim był Pan Józef, dlatego pokrótce postaram się to wytłumaczyć. Pan Józef był człowiekiem, który wiele przeżył, ale mimo cierpienia, które przyniosło mu życie, zawsze na jego twarzy gościł uśmiech. Mężczyzna z przyjemnością grał na swoim 48-basowym instrumencie, swoimi pieśniami opowiadał o tym jak przeżył wojnę, ale również życzył ludziom wszystkiego co najlepsze „ I zdrowia, i szczęścia, i błogosławieństwa (...)” - te słowa niemal codziennie wypływały z ust mężczyzny, ale nie były to słowa puste, było słychać, że płynęły prosto z serca staruszka” – piszę autorka petycji.

Zdecydowana większość mieszkańców Rzeszowa kojarzy pana Józefa, w którego grę na akordeonie mogliśmy się wsłuchiwać przez wiele lat na ulicach miasta. Ta niezwykła postać, umilająca rzeszowiakom spacery i leniwe popołudnia, odeszła już z naszego świata ( zmarł w 2017 roku), jednak pamięć o nim pozostała, czego dowodem jest petycja, której autorka chce w jakiś sposób upamiętnić jego postać.
Reklama
„Mieszkańcy Rzeszowa wspominają mężczyznę bardzo ciepło, wielu z nich miało przyjemność z nim rozmawiać a czasami wspólnie zaśpiewać, mężczyzna często dawał ludziom lekcje, które pamiętają do dziś, wspomnienia o nim wywołują przyjemne dreszcze i chęć uczczenia jego pamięci. Dlatego powstaje ta petycja, aby na terenie Rzeszowa powstał pomnik, lub wzmianka o tym człowieku, człowieku, który udowadniał wszystkim, że nie mając dosłownie nic oprócz ogromnego serca, można być wspaniałym i dobrym człowiekiem. Sprawmy, by został doceniony” – czytamy w TEJ petycji.

W momencie publikacji artykułu, pod petycją podpisało się już ponad 5 tys. osób. Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza akcja społeczna utworzona dla pana Józefa. W 2015 roku złodzieje ukradli mu akordeon i dzięki zbiórce pieniędzy udało się zakupić dla niego nowy instrument.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Rzeszów

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Rzeszów

Pumptrack na osiedlu Baranówka prawie gotowy

RZESZÓW. Do końca listopada będzie gotowy pumptrack, który budowany jest na Baranówce. To specjalny tor do jazdy na rowerze, hulajnodze lub deskorolce.

Rzeszów

Areszt za uprawę konopi

RZESZÓW. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi. W jego mieszkaniu znaleziono 4,5 kg suszu pochodzącego z przydomowej uprawy. Decyzją sądu mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu.

Rzeszów

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Rzeszów

Utrudnienia w związku z Biegiem Niepodległości

RZESZÓW. W związku z czwartkowym Biegiem Niepodległości część ulic będzie zamknięta. Niewielkie utrudnienia wystąpią też w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Reklama