Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

Dodano: 15.05.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę, czyli 18 maja o godzinie 11:00, organizowana jest akcja sprzątania prawego brzegu Wisłoka. Teren , który zostanie wysprzątany to przestrzeń, gdzie ma powstać przestrzeń kwadratowa.

Zarząd Zieleni Miejskiej zadba o wywóz zebranych śmieci, a członkowie Stowarzyszenia „Patrz Sercem” i „Fundacji Rzeszowskiej” zajmą się sprawami organizacyjnymi. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.
Teren jaki ma zostać wysprzątany to przestrzeń między mostem Zamkowym a pieszą kładką, przy której odbędzie się zbiórka.   
Reklama
Warto wspomnieć, że jeżeli w głosowaniu trwającym do 20 maja Rzeszów wygra w konkursie Lechstartera, to na ww. terenie powstanie przestrzeń kwadratowa, łączącą w sobie elementy kultury, sztuki oraz relaksu w plenerze. Więcej o głosowaniu TUTAJ.

„Chcielibyśmy, aby łąki oraz ogródki działkowe stały się miejscami, obok których można miło spacerować. Zacznijmy od porządków na tym obszarze. Śmiecenie w przestrzeni miejskiej  – to wielkie przewinienie, obok którego nie możemy przejść obojętnie” – mówi Bartłomiej Gancarczyk, wiceprezes Fundacji Rzeszowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Reklama