Rzeszów - Poniedziałek, 23.03.2026
Reklama

Kolejna hala sportowa w Rzeszowie odnowiona

Dodano: 16.03.2026 r. / Redakcja

Odnowiona hala sportowa w SP 16 w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Odnowiona hala sportowa w SP 16 w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 450 tys. zł kosztował remont hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 16 na osiedlu Kmity w Rzeszowie. Prace trwały od października ubiegłego roku do lutego br. Inwestycja została zrealizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zakres prac obejmował m.in. wymianę całej podłogi sportowej wraz z konstrukcją, odnowienie ścian, montaż nowej tablicy wyników. W ramach zadania wymieniono również drzwi na nowe oraz zamontowano siatkę umożliwiającą podział sali na dwie części. Odświeżone i ponownie zamontowane zostały także kosze do koszykówki, drabinki, osłony grzejników. Wymieniono także część instalacji, a ich koszt wyniósł prawie 450 tysięcy złotych.

- To inwestycja w komfort i bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 oraz wszystkich, którzy będą z tej sali korzystać – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.
Uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej hali odbyło się w czwartek i połączone było z Dniem Otwartym szkoły. W wydarzeniu, oprócz prezydenta, władz i kadry Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 na czele z dyrektor Dorotą Rząsą wzięli udział także: Dorota Nowak-Maluchnik, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wiesław Buż, Wicewojewoda Podkarpacki.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Rzeszów

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

RZESZÓW. Sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Reklama