Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Kolejna hala sportowa w Rzeszowie odnowiona

Dodano: 16.03.2026 r. / Redakcja

Odnowiona hala sportowa w SP 16 w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Odnowiona hala sportowa w SP 16 w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 450 tys. zł kosztował remont hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 16 na osiedlu Kmity w Rzeszowie. Prace trwały od października ubiegłego roku do lutego br. Inwestycja została zrealizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zakres prac obejmował m.in. wymianę całej podłogi sportowej wraz z konstrukcją, odnowienie ścian, montaż nowej tablicy wyników. W ramach zadania wymieniono również drzwi na nowe oraz zamontowano siatkę umożliwiającą podział sali na dwie części. Odświeżone i ponownie zamontowane zostały także kosze do koszykówki, drabinki, osłony grzejników. Wymieniono także część instalacji, a ich koszt wyniósł prawie 450 tysięcy złotych.

- To inwestycja w komfort i bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 oraz wszystkich, którzy będą z tej sali korzystać – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.
Uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej hali odbyło się w czwartek i połączone było z Dniem Otwartym szkoły. W wydarzeniu, oprócz prezydenta, władz i kadry Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 na czele z dyrektor Dorotą Rząsą wzięli udział także: Dorota Nowak-Maluchnik, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wiesław Buż, Wicewojewoda Podkarpacki.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Reklama