Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Kolejne dofinansowanie na zakup samochodów dla policji. Tym razem mowa o 180 tys. zł

Dodano: 02.10.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policja wystosowała wniosek o 180 tys. zł dofinansowania na zakup dwóch samochodów typu bus. Poprzednio dzięki dofinansowaniu ratusza zakupiono cztery radiowozy z napędem hybrydowym.

Poprzednio o dofinansowaniu przez miasta zakupów Policji informowaliśmy w lipcu, kiedy to przed rzeszowskim ratuszem prezentowano cztery toyoty corolle kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Cena jednego radiowozu wynosiła ok. 102 tys. zł, natomiast miasto do zakupów dołożyło ok. 200 tys. zł. Zakup był sfinansowany w połowie ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Wiemy, że to nie jedyne dofinansowanie jakie może dostać rzeszowska Policja, gdyż do miasta wpłynął kolejny wniosek z prośbą o pomoc w finansowaniu kolejnego zakupu, tym razem sprawa dotyczy dwóch busów.

„Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu dwóch busów. Z tego co wiem wniosek mówi o 180 tys. zł” – informuje nadkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji. Ponadto jak informuje oficer prasowy, nie wiadomo o jakie dokładnie pojazdy chodzi oraz gdzie miałyby one trafić. Wszystkie te szczegóły zostaną rozstrzygnięte w trakcie przetargu.
Reklama
„Na wniosek policji zostanie przekazana dotacja w wysokości 180 tys. zł” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta. Zanim jednak miasto będzie mogło przekazać policji żądaną kwotę, temat musi zostać zaakceptowany przez Rade Miasta Rzeszowa, prawdopodobnie podczas najbliższej, październikowej sesji.

Całkiem przypadkowo cała sprawa z dofinansowaniem splata się z zarzutami ratusza w stronę kierowców, jakoby korki w mieście były spowodowane opóźnieniami podczas opuszczania skrzyżowania, informacją jaką po konferencji prasowej podawała policja, że opóźnienia przejazdu nie jest źródłem korków oraz późniejszą zmianą retoryki i rozpoczęciem akcji „przejezdne skrzyżowania”.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM uruchamia dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 8 i 9 maja, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zwiększy częstotliwość kursowania kilku linii autobusowych. Powodem są 31. Rzeszowskie Juwenalia, na których organizatorzy spodziewają się tłumów.

Rzeszów

W parku na osiedlu Krakowska Południe pojawią się nowe atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. Ponad 6-metrowa rakieta, tyrolka o długości ok 21 metrów i bujak – między innymi te elementy wzbogacą zielone tereny rekreacyjne na osiedlu Krakowska Południe. Ratusz wyłonił wykonawcę inwestycji. To zadanie wybrali...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców z lokalnymi produktami w Parku Papieskim. Zbliża się 21. edycja Podkarpackiego Bazarku

RZESZÓW. Sery, chleby, owoce i warzywa, miody, rękodzieło i prawie 100 wystawców pojawi się na parkingu Parku Papieskiego. To już dwudziesta pierwsza edycja wydarzenia, które od kilku sezonów na stałe wpisało się...

Rzeszów

Majowa zbiórka odzieży i tekstyliów. Pojazdy MPGK ruszają w trasę po Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 11–15 maja 2026 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie...

Rzeszów

Nowy most w Woli Rafałowskiej już służy mieszkańcom

RZESZÓW. Tuż przed długim weekendem majowym odbyło się oficjalne otwarcie nowego mostu w Woli Rafałowskiej w gminie Chmielnik. Mieszkańcy zyskali bezpieczniejszy i wygodniejszy przejazd przez potok Rafałowski.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami Śródmieścia

RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu „Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedla Śródmieście.

Rzeszów

Święto Paniagi 2026. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań [PROGRAM]

Jak co roku, 3. maja, Święto Paniagi wypełni miasto energią, kolorami i dźwiękami kultury. Centrum Rzeszowa zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń spotkań, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w...

Reklama