Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Kolejne "gazowce" Autosan dotarły do Rzeszowa

Dodano:

fot. Paula Chruścicka / Serwis informacyjny UM Rzeszów
fot. Paula Chruścicka / Serwis informacyjny UM Rzeszów
RZESZÓW. Już wkrótce na ulice Rzeszowa wyjadą kolejne autobusy na gaz od firmy Autosan.

Do Rzeszowa dotarło kolejnych siedem, 12-metrowych autobusów gazowych wyprodukowanych w fabryce Autosan. Obecnie trwa ich odbiór. Kolejne „gazowce” przyjadą 19 i 26 kwietnia i wtedy zakończy się proces dostawy ostatniej partii gazowych autobusów z Sanoka, które miasto kupiło w ramach jednego przetargu.

Umowa pomiędzy Rzeszowem a fabryką Autosan podpisano w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy, w trzech partiach po 20 sztuk, 60 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG. Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

Tabor, z którego obecnie korzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie liczy 221 autobusów, z czego 102 to pojazdy napędzane gazem. Pod koniec kwietnia, kiedy w Rzeszowie będzie już w całości ostatnia  partia 20 pojazdów z Autosanu, liczba autobusów napędzanych gazem będzie wynosić 122 sztuki, czyli ponad połowę całego taboru.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

RZESZÓW. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Rzeszów

ZTM przywraca kursowanie autobusu linii nr 50 na Zalesiu

RZESZÓW. Od 2 września br. przywrócona zostaje linia nr 50 na os. Zalesie.

Rzeszów

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

RZESZÓW. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha.

Rzeszów

Raport z przebudowy stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. O stanie prac informowano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

Kasy samoobsługowe w E.Leclerc

RZESZÓW. Kasy samoobsługowe są dostępne od połowy sierpnia. Płatności dokonuje się w nich kartą.

Reklama