Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Kolejne kontrole taksówek "na aplikację" w Rzeszowie. Sprawdzono blisko 50 pojazdów

Dodano: 18.04.2023 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 48 taksówek „na aplikację” skontrolowali rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD, KAS i SG. Sprawdzano m.in. uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Ujawniono 16 wykroczeń.

W piątek, w godzinach wieczorowo-nocnych policjanci wspierani przez inspektorów transportu drogowego oraz funkcjonariuszy służby celno-skarbowej i straży granicznej, kontrolowali pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację" na ulicach Rzeszowa. Sprawdzali nie tylko uprawnienia do kierowania, licencje, ale także stan techniczny pojazdów i sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Działania miały na celu ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, jak również eliminowanie kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. 

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 48 taksówek "na aplikację". Ujawnili 16 wykroczeń - 10 kierowców ukarano mandatami karnymi, kolejnych 5 pouczono, a wobec jednego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zderzyły się cztery samochody

RZESZÓW. Ranna została 33-letnia koboeta. 

Rzeszów

Wsparcie wymiany kotłów na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rusza kolejny nabór wniosków

RZESZÓW. 1 sierpnia rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. 

Rzeszów

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Rzeszów

60 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Ma powstać do 2025 roku

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki zyskało rządowe wsparcie w kwocie 60 mln zł. Prezydent Rzeszowa chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, na 120-lecie klubu CWKS Resovia.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Mieszkańcy zgłosili 150 projektów

RZESZÓW. 130 pomysłów zostało formalnie zaakceptowanych. Głosowanie rozpocznie się 5 września.

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Reklama