Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Kolejne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie

Dodano: 28.10.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci sprawdzili 28 taksówek świadczących usługi przewozowe „na aplikację”. Ujawniono 8 wykroczeń.

W miniony piątek, policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej kontrolowali pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację". Podczas kontroli sprawdzali między innymi dokumenty, stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących.

Działania prowadzone były w godz. 16:00 – 24:00 na terenie Rzeszowa. W tym czasie skontrolowano łącznie 28 pojazdów wykonujących zarobkowy transport drogowy, ujawniając 8 wykroczeń. Dotyczyły one m.in. zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa, niewłaściwego stanu technicznego pojazdów, a także naruszeń z ustawy o transporcie drogowym inicjujących postępowania administracyjne.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Giełda Biżuterii i Minerałów w weekend w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniach 11 i 12 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów. To kolejna edycja największych targów biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF

RZESZÓW. UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy, aby poprzez sport i zabawę pomóc w  integracji dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Wypadek busa z lawetą na S19 w Terliczce

RZESZÓW. Do późnych godzin popołudniowych potrwają utrudnienia na drodze ekspresowej S19 w Terliczce. Doszło tam do przewrócenia się busa z lawetą przewożącą samochód.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Reklama