Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Kolejne rekordy na lotnisku w Jasionce

Dodano:

fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
 RZESZÓW/JASIONKA. Trwa rekordowe lato w Jasionce. W sierpniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 92 tysiące pasażerów. To drugi najlepszy wynik  w jego historii. Od początku roku obsłużono niemal 470 tys. pasażerów.
 
Jak podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, rekordowa liczba pasażerów na podrzeszowskim lotnisku do zasługa rozbudowanej siatki połączeń wakacyjnych. - Tego lata zaproponowaliśmy mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów 12 tras do słonecznych destynacji w Turcji, Grecji, Bułgarii, Chorwacji, we Włoszech oraz w Polsce. Cieszę się, że nasza oferta spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. To potwierdza słuszność obranej przez nas strategii rozwoju w tym segmencie rynku przewozów pasażerskich.
 
Reklama
Tylko do końca sierpnia br. lotnisko w Jasionce obsłużyło ponad 71 tysięcy pasażerów wakacyjnych lotów czarterowych, co również jest rekordowym wynikiem – dotychczasowy najlepszy wynik port zanotował w 2019 roku, w którym z połączeń czarterowych skorzystało 64 tys. osób. Najbardziej oblegane letnie kierunki to turecka Antalya (32 tys.), Burgas na bugarskim Słonecznym Brzegu (10 tys.) i grecki Heraklion (4,5 tys.). Wśród całorocznych destynacji największą popularnością niezmiennie cieszą się Warszawa i Londyn. W sierpniu na każdej z tras podróżowało ok. 18 tys. pasażerów.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Rzeszów

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

RZESZÓW. „Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

RZESZÓW. Zatrzymani mężczyzni to 18- i 21-letni mieszkańcy Rzeszowa. 

Rzeszów

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

RZESZÓW. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

Rzeszów

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Ilu mieszkańców Rzeszowa udało im się oszukać?

RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciło troje mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Tytuł MVP powędrował w ręce Thibaulta Rossarda.

Reklama