Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Kolejne wakacyjne połączenia lotnicze z Jasionki

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. Nowe połączenie do chorwackiego Splitu oraz przywrócenie popularnych lotów do Burgas  to najnowsze propozycje podrzeszowskiego lotniska na tegoroczne wakacje. Uzupełniają one wcześniej ogłoszone trasy krajowe – do Gdańska i Szczecina – oraz międzynarodowe połączenia z Zadarem i Newarkiem. Do Jasionki wracają również loty czarterowe do tureckiej Antalyi i Bodrum oraz Monastyru w Tunezji.
 
- Prezentowana dziś oferta lotów na sezon wakacyjny to efekt dobrej współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem. Cieszę się, że LOT dostrzega potencjał rynkowy Podkarpacia proponując oczekiwane przez pasażerów słoneczne kierunki. Mimo głębokiego kryzysu całej branży spowodowanego pandemią, udało nam się nie tylko utrzymać w siatce połączeń trasy wprowadzone w poprzednich latach, ale także dołożyć do nich nową, atrakcyjną destynację. Jestem przekonany, że bezpośrednie loty do Splitu będą cieszyć się dużą popularnością – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama
Ogłoszone wcześniej bezpośrednie loty z Rzeszowa do Gdańska wykonywane będą dwa razy w tygodniu na samolotach Bombardier Q400 w okresie od 19 czerwca do 11 września we wtorki oraz soboty, zaś do Szczecina - od 14 czerwca do 10 września w piątki i poniedziałki. Loty do Zadaru realizowane będą raz w tygodniu, w soboty od 19 czerwca do 11 września. W okresie od czerwca do września LOT przywraca również transatlantyckie połączenie Rzeszów-Newark, obsługiwane przez Boeingi 787 Dreamliner.

Do Jasionki wracają także wakacyjne loty czarterowe. W systemach rezerwacyjnych touroperatorów dostępne są obecnie oferty z bezpośrednim wylotem z Rzeszowa do tureckich kurortów Antalya i Bodrum (wylot w środę i sobotę) oraz tunezyjskiego Monastiru (wylot w czwartki).
 
Od początku czerwca regularne loty rozpoczną również linie niskokosztowe. Ryanair ponownie uruchamia trasy z Rzeszowa do Londynu, Manchesteru, East Midlands i Dublina, zaś Wizzair wznawia loty do Eindhoven.
 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów.

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Reklama