Rzeszów - Środa, 11.03.2026
Reklama

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

Dodano: 03.03.2026 r. / Redakcja

Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Ulica Wyspiańskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już ogłoszony.

Ratusz planuje przedłużenie ul. Wyspiańskiego w kierunku al. Witosa, by udrożnić układ drogowy i lepiej skomunikować rozwijające się osiedla na południu Rzeszowa. Obecnie ul. Wyspiańskiego łączy się z ul. Pleśniarowicza, a dalej – przez ul. Wiktora – z al. Witosa. Odcinek poprowadzony na wprost w stronę al. Witosa pozostaje jednak drogą ślepą.

Będzie to kolejny etap rozbudowy tej ulicy. W 2023 roku przebudowano odcinek prowadzący w kierunku ronda im. Tomasza Stańki, który był bardzo wąski, co powodowało utrudnienia w ruchu. Jezdnię poszerzono do dwóch pasów, wybudowano dwumetrowy chodnik, przebudowano oświetlenie i kanalizację deszczową oraz wymieniono grunt o niskiej nośności.

Niespełna rok później oddano do użytku 140-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Wołyńską w kierunku ul. Strzyżowskiej, z jezdnią o dwóch pasach ruchu (po 3,5 metra), ścieżką rowerową oraz chodnikami po obu stronach.

Latem ubiegłego roku zakończyła się kolejna inwestycja – na blisko 800-metrowym fragmencie ulicy, biegnącym wzdłuż ogrodów działkowych, ułożono nową podbudowę i asfaltową nawierzchnię.

Teraz ratusz przygotowuje czwarty, ostatni etap prac przy tej ulicy – budowę jej przedłużenia i połączenia z al. Witosa. Trwa przetarg na wybór firmy, która opracuje dokumentację projektową wraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz – w ramach opcji – będzie pełnić nadzór autorski.


Mapka poglądowa przedstawiająca miejsce inwestycji - RESinet.pl / AI

Reklama

Projektowana droga ma przebiegać przez teren pomiędzy parkingiem hipermarketu B1 a stacją benzynową Orlen. Inwestycja zakłada budowę około 120-metrowego odcinka jezdni o szerokości ok. 6 metrów oraz wykonanie pasów włączenia do al. Witosa o łącznej długości ok. 250 metrów. Powstaną także chodniki i ścieżka rowerowa, a kolidująca z inwestycją zatoka autobusowa zostanie przełożona.

Projekt obejmie również budowę odwodnienia, kanału technologicznego, oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz przebudowę kolidującej infrastruktury.

Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do 10 marca br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Głos rzeszowskiej kurii w sprawie odwołanego spektaklu

RZESZÓW. Poznaliśmy stanowisko Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie w sprawie spektaklu Pawła Passiniego #chybanieja.

Rzeszów

130 pożarów traw w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. Jeden z największych miał miejsce w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. 14 hektarów nieużytków spłonęło w Rzeszowie przy ul Beskidzkiej.

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Rzeszów

Znamy liczbę bezdomnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wśród nich jest siedmioro dzieci

RZESZÓW. W stolicy województwa podkarpackiego jest 128 osób bezdomnych. 

Rzeszów

Studentka PRz została laureatką konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Inwestycji [FOTO]

RZESZÓW. Przedszkole zaprojektowane zostało jako szereg oddzielnych budynków o rożnych funkcjach.

Rzeszów

Dzisiaj na Rynku protest przeciwko cenzurze spektaklu #chybanieja

RZESZÓW. Publiczny protest na rzeszowskim Rynku rozpocznie się o godz. 16.00. 

Reklama