Rzeszów - Środa, 24.09.2025
Reklama

Kolejny psi plac zabaw prawie gotowy

Dodano: 12.11.2021 r.

Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczął się odbiór placu zabaw dla psów na osiedlu Baranówka IV. To już druga taka inwestycja w tym roku na terenie miasta.

Plac zabaw dla psów powstał na terenach znajdujących się w rejonie al. Wyzwolenia i rzeki Przyrwy. Teren o powierzchni ok. 1700 m² został ogrodzony i wyposażony w elementy zabawowe dla czworonogów, głównie w tory przeszkód. W środę rozpoczął się odbiór inwestycji o wartości ok. 90 tys. zł.

Ponadto w ostatnim czasie została oddana do użytku inna inwestycja przeznaczona dla psów – wybieg w rejonie ulic Bieckiej i Odrzykońskiej. Teren o powierzchni 30 m² jest podzielony na dwie strefy: dla małych i dużych psiaków. Koszt budowy wybiegu to ok. 40 tys. zł.

Obydwie inwestycje powstały w ramach tzw. zielonego pakietu zadań prezydenta Fijołka. Na jego wniosek wygospodarowane zostały dodatkowe środki w tegorocznym budżecie miasta na sfinansowanie inwestycji związanych z miejską zielenią, a także właśnie z czworonogami.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Rzeszów

W Aeropolis powstanie rój dronów do misji antysmogowych

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstanie pierwszy na świecie rój dronów do misji antysmogowych. 

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej zamontowano bramki do zdalnego pomiaru temperatury

RZESZÓW. Bramki umieszczono w budynku rektoratu i biblioteki.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą.

Rzeszów

Atak na dwóch Ukraińców w Rzeszowie. Policja poszukuje sprawcy

RZESZÓW. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zaatakowani przy ul. Rejtana. Z obrażeniami, trafili do szpitala. Rzeszowska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wyróżnił 28 budynków w mieście za poprawę estetyki

RZESZÓW. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc wyróżnił właścicieli i zarządców nieruchomości za poprawę estetyki budynków. 

Rzeszów

Fundacja Felineus walczy o "Zwierzakobus" dla bezdomnych kociaków

RZESZÓW. Podopieczni fundacji Felineus mają szansę zdobyć samochód do przewozu zwierząt. Aby tak się stało, potrzebne jest Wasze wsparcie.

Reklama