Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

Dodano:

fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów. To wynik lepszy o 18 procent od najlepszego do tej pory czwartego miesiąca 2018 roku. Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad ćwierć miliona pasażerów.

– Kolejny rekordowy miesiąc pozwala nam z optymizmem patrzeć w najbliższą przyszłość. Licząc na doskonałe wyniki w sezonie letnim zachęcam do skorzystania z wakacyjnych czarterów do Grecji, Turcji, Bułgarii, Albanii czy malowniczej Czarnogóry, albo do wyboru regularnych połączeń do Rzymu, Zadaru, Nowego Jorku (Newark) lub Gdańska – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama
Prawdziwy wysyp czarterów i połączeń wakacyjnych nastąpi na początku czerwca, gdy Ryanair poleci do Zadaru, LOT do Gdańska, a Wizz Air do Rzymu. Lotnisko w swojej ofercie ma również codzienne połączenia do dwóch lotnisk przesiadkowych, w Warszawie oraz Monachium, skąd można już polecieć niemal w każdy zakątek świata.

W kwietniu najpopularniejszymi kierunkami wśród pasażerów były: Warszawa (18,4 tys. pasażerów) oraz Londyn (14,9 tys.). Najwięcej pasażerów obsłużyła irlandzka linia lotnicza Ryanair (ponad 27 tys). Na drugim znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT (20 tys. osób).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Reklama