Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

Dodano:

fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów. To wynik lepszy o 18 procent od najlepszego do tej pory czwartego miesiąca 2018 roku. Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad ćwierć miliona pasażerów.

– Kolejny rekordowy miesiąc pozwala nam z optymizmem patrzeć w najbliższą przyszłość. Licząc na doskonałe wyniki w sezonie letnim zachęcam do skorzystania z wakacyjnych czarterów do Grecji, Turcji, Bułgarii, Albanii czy malowniczej Czarnogóry, albo do wyboru regularnych połączeń do Rzymu, Zadaru, Nowego Jorku (Newark) lub Gdańska – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama
Prawdziwy wysyp czarterów i połączeń wakacyjnych nastąpi na początku czerwca, gdy Ryanair poleci do Zadaru, LOT do Gdańska, a Wizz Air do Rzymu. Lotnisko w swojej ofercie ma również codzienne połączenia do dwóch lotnisk przesiadkowych, w Warszawie oraz Monachium, skąd można już polecieć niemal w każdy zakątek świata.

W kwietniu najpopularniejszymi kierunkami wśród pasażerów były: Warszawa (18,4 tys. pasażerów) oraz Londyn (14,9 tys.). Najwięcej pasażerów obsłużyła irlandzka linia lotnicza Ryanair (ponad 27 tys). Na drugim znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT (20 tys. osób).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami ze zmienioną formułą. Znamy terminy zebrań

RZESZÓW. Nie będzie podziału na spotkania dla poszczególnych osiedli.

Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Witosa zatrzymano 21-latkę z kilkudziesięcioma gramami marihuany i mefedronem

RZESZÓW. Łącznie zabezpieczono niemal 34 gramy marihuany i ponad 70 gramów mefedronu.

Rzeszów

Pięciodniowa zbiórka odpadów niebezpiecznych [WYKAZ PUNKTÓW]

RZESZÓW. Akcja dotyczy jedynie gospodarstw domowych.

Rzeszów

W Rzeszowie od nowego roku będzie poszerzona i droższa strefa płatnego parkowania?

RZESZÓW. Cena za pierwszą godzinę w pierwszej strefie może wzrosnąć do 3,60 zł.

Rzeszów

Dwójka mężczyzn jednego wieczoru dokonała trzech napadów na właścicieli aut

RZESZÓW. Cała akcja zaczęła się wczoraj przy ul. Ofiar Katynia około godziny 20.00.

Rzeszów

Podział mandatów sejmowych w okręgu rzeszowskim. Buczak, Szlachta, Gawlik i Wróblewska poza Sejmem?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wyniki podawane są na podstawie wyliczeń naszej redakcji.

Reklama