Rzeszów - Sobota, 11.07.2026
Reklama

Kolizja na ul. Przemysłowej. Sprawca uciekł, był pijany

Dodano: 10.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierujący Renaultem z ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie najechał na tył innego auta na ul. Przemysłowej w Rzeszowie, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawcę zatrzymano w innej części miasta dzięki poszkodowanemu, który ruszył za nim i na bieżąco przekazywał policji jego lokalizację.

Do kolizji doszło wczoraj przed godziną 14:30. Jak ustalili policjanci, kierowca Renaulta nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył Skody. Po zderzeniu nie zatrzymał się i oddalił się z miejsca. Kierujący Skodą powiadomił służby i podążał za sprawcą, wskazując funkcjonariuszom jego aktualne położenie.

Auto zostało zatrzymane do kontroli na ul. Konopnickiej. Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu, kierowca próbował z niego wysiąść i uciec, jednak mundurowi mu to uniemożliwili.

Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Rzeszowa jesy od wpływem alkoholu. Wydmuchał 2,74 promila. Dodatkowo w policyjnych systemach widniał zapis, że mężczyzna może mieć cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalą również, czy w chwili zdarzenia posiadał ważne uprawnienia do prowadzenia pojazdów.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

RZESZÓW. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Reklama