Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Dodano: 05.03.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19. ZTM zmiany tłumaczy „dostosowaniem częstości kursowania do frekwencji występującej na poszczególnych kursach”.

To czego nie udało się za pierwszym razem zrobić „po cichu” i bez informowania mieszkańców, udało się za drugim, jednak tym razem w nieco bardziej przyjaznych warunkach. Całą sprawę ze zmianami rozkładów jazdy opisywaliśmy TUTAJ.

Zarząd Transportu Miejskiego po rozmowach z prezydentem miasta, który zatrzymał pierwsze podejście zmian, informuje ponownie zmianach, tym razem tłumacząc swoje decyzję.
„Zmiany spowodują przede wszystkim równomierne rozłożenie kursów w czasie. Ponadto, przebudowa rozkładów jazdy linii 0A i 0B znacząco poprawi wskaźnik punktualności odjazdów z przystanku Dworzec Główny PKP” – czytamy w komunikacie ZTM-u.

Według nowego rozkładu jazdy linie nr 18 i 19 mają uzupełniać  linię 0B i 0A. Kursy linii 18 będą uzupełniać linię 0A na trasie: al. Cieplińskiego – ul. Lisa-Kuli – ul. Dąbrowskiego – al. Powstańców Warszawy, natomiast  linię 0B na trasie: al. Powstańców Warszawy – ul. Dąbrowskiego – ul. Lisa Kuli – al. Cieplińskiego. Linia nr 19 ma stanowić uzupełnienie linii 0A na trasie: al. Rejtana – plac Wolności, a dla linii 0B: plac Wolności – al. Rejtana.
Reklama
Kursy mają się odbywać naprzemiennie. W dni powszednie szkolne autobusy  w godz. 5.00-6.00 będą jeździć co 10 minut, zaś w godz. 6.00-17.30  – co 6 minut. Od godz. 17.30 do 21.00 „mpki” będą jeździć co 12 minut, a w godz. 21.00-23.30 co 15 minut. Wszystkie wyżej wymienione zmiany zaczną obowiązywać od 16 marca.
Z kolei w soboty i w niedziele w godz. 4:30-6:00 co 15 minut, w godz. 6:00-18:00, co 10 minut, 18:00-23:30 co 15 minut.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Rzeszów

Wizyta ambasadora Szwajcarii w Rzeszowie

RZESZÓW. Ambasador Szwajcarii Jurg Burri odwiedził Podkarpacie.

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Reklama