Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 13.06.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę na Placu Farnym w Rzeszowie odbędzie się uroczystość wręczenia Sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Inicjatywę ufundowania sztandaru podjął Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru. Utrudnienia w ruchu będą w piątek i niedziele.

Wręczenie nowego sztandaru ma symbolizować wyrazy uznania dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie za wysiłek i osiągnięcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwo mieszkańcom Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Inicjatywa ufundowania sztandaru wyszła od Społecznego Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Komitet utworzyli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i gminnych z miasta i powiatu rzeszowskiego.

Przebieg uroczystości

Uroczystość rozpocznie się na Placu Farnym o godz. 15 i będzie przebiegać według poniższego scenariusza:
 
  • złożenie meldunku o rozpoczęciu uroczystości;
  • podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego;
  • wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie;
  • ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie;
  • wystąpienia zaproszonych gości;
  • defilada kompanii honorowej.
 
Uroczystości poprzedzi Msza Św. w Kościele Farnym, odprawiona w intencji policjantów i pracowników Policji. O godzinie 16, w Białym Ogrodzie przy Placu Farnym, rozpocznie się piknik i pokaz sprzętu policyjnego.
Reklama
Utrudnienia w piątek i niedziele

W związku z uroczystością w niedzielę 16 czerwca od godz. 12.00 do 17.30 zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do do ul. Moniuszki).

Utrudnienia na w/w ulicach pojawią się również podczas prób do uroczystości w piątek w godz. 10.00 do 14.00.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Rzeszów

Jesienna obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto opublikowało harmonogram jesiennej obwoźnej zbiórki odpadów niebezpiecznych z gospodarstw domowych organizowanej wspólnie z MPGK-Rzeszów Sp. Z o.o.  

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Rzeszów

Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich 16-latka kierująca motorowerem

RZESZÓW. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. 

Rzeszów

Znamy datę oficjalnego otwarcia Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Uroczyste otwarcie już 9 października.

Reklama