Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Po ostatnim meczu Apklan Resovia Rzeszów, trener drużyny na konferencji prasowej odniósł się do rzekomych komplikacji związanych z ustaleniem terminów meczu na Stadionie Miejskim. Stal Rzeszów - rzecz jasna – również za pośrednictwem swojego fanpage’a odniosła się do tematu.

Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi, w którym Apklan Resovia przegrała w Rzeszowie z Pogonią Siedlce 3-1(2-0). W czasie pomeczowej konferencji prasowej trenerów obu drużyn, Szymon Grabowski (trener Resovii), nawiązał do rzekomych trudności, jakie miała sprawiać Stal Rzeszów, jeżeli chodzi o termin meczu.

„Nie chcieliśmy grać w środę, gdyby to od nas zależało gralibyśmy pewnie w niedzielę, ale chcieliśmy zachować pewne reguły, jeżeli chodzi o ustalenia pomiędzy dwoma partnerami. Gdybym wiedział, że oni [Stal Rzeszów – przyp. red.] podchodzą inaczej do sprawy niż przed sezonem było zakładane, to my byśmy dzisiaj w środę nie grali, gralibyśmy w niedzielę. Mielibyśmy więcej czasu na przerwę, na odpoczynek” – tłumaczył trener Grabowski.

Przypomnijmy, że przed spotkaniem z Pogoniom Siedlce, Resovia 23 marca zremisowała na wyjeździe z drużyną Błękitni Stargard 1-1 i pomiędzy 25. I 26. kolejką spotkań mieli 3 dniową przerwę (wyłączając dzień meczowy). Do zarzutów jakie przed władzami Stali Rzeszów postawił trener drużyny z ul. Wyspiańskiego odniosła się również strona niejako „przywołana do stołu”.
Reklama
„Trener Resovii nie wskazał wprost o jaki Podmiot chodzi, jednak wyartykułowane zarzuty odbieramy jako skierowane bezpośrednio pod adresem Stali Rzeszów S.A. Chcemy w tym miejscu stanowczo zaprotestować przeciwko podawaniu nieprawdziwych informacji, które uderzają w wizerunek naszego Klubu” – czytamy w oświadczeniu.

Co więcej, w dalszej części oświadczenia znajdziemy szczegóły przedsezonowych ustaleń obu drużyn oraz próbę interpretacji wypowiedzi trenera Grabowskiego przez Stal, która uważa że jego wypowiedź jest efektem frustracji po przegranym meczu.

Warto dodać, że Apklan Resovia przez wymogi związane z występami w II lidze jest niejako zmuszona do występów na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Chodzi o to, że stadion przy ul. Wyspiańskiego nie posiada wymaganych 500 krzesełek z oparciem dla kibiców oraz odpowiednio dużego sektora dla gości.
 
OŚWIADCZENIE STALI RZESZÓW DOSTĘPNE TUTAJ

VIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ:


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w gronie 100 europejskich miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych

RZESZÓW. W ramach projektu miasto otrzyma wsparcie finansowane na działania ekologiczne.

Rzeszów

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

RZESZÓW. Posadzono już 62 drzewa, wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto RoboLAB

RZESZÓW. To miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Wenecji wylądował w Jasionce. Rusza nowe połączenie

RZESZÓW. LOT uruchomił wakacyjne połączenie do Wenecji. Czy nowy kierunek będzie hitem tegorocznych wakacji?

Reklama