Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Po ostatnim meczu Apklan Resovia Rzeszów, trener drużyny na konferencji prasowej odniósł się do rzekomych komplikacji związanych z ustaleniem terminów meczu na Stadionie Miejskim. Stal Rzeszów - rzecz jasna – również za pośrednictwem swojego fanpage’a odniosła się do tematu.

Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi, w którym Apklan Resovia przegrała w Rzeszowie z Pogonią Siedlce 3-1(2-0). W czasie pomeczowej konferencji prasowej trenerów obu drużyn, Szymon Grabowski (trener Resovii), nawiązał do rzekomych trudności, jakie miała sprawiać Stal Rzeszów, jeżeli chodzi o termin meczu.

„Nie chcieliśmy grać w środę, gdyby to od nas zależało gralibyśmy pewnie w niedzielę, ale chcieliśmy zachować pewne reguły, jeżeli chodzi o ustalenia pomiędzy dwoma partnerami. Gdybym wiedział, że oni [Stal Rzeszów – przyp. red.] podchodzą inaczej do sprawy niż przed sezonem było zakładane, to my byśmy dzisiaj w środę nie grali, gralibyśmy w niedzielę. Mielibyśmy więcej czasu na przerwę, na odpoczynek” – tłumaczył trener Grabowski.

Przypomnijmy, że przed spotkaniem z Pogoniom Siedlce, Resovia 23 marca zremisowała na wyjeździe z drużyną Błękitni Stargard 1-1 i pomiędzy 25. I 26. kolejką spotkań mieli 3 dniową przerwę (wyłączając dzień meczowy). Do zarzutów jakie przed władzami Stali Rzeszów postawił trener drużyny z ul. Wyspiańskiego odniosła się również strona niejako „przywołana do stołu”.
Reklama
„Trener Resovii nie wskazał wprost o jaki Podmiot chodzi, jednak wyartykułowane zarzuty odbieramy jako skierowane bezpośrednio pod adresem Stali Rzeszów S.A. Chcemy w tym miejscu stanowczo zaprotestować przeciwko podawaniu nieprawdziwych informacji, które uderzają w wizerunek naszego Klubu” – czytamy w oświadczeniu.

Co więcej, w dalszej części oświadczenia znajdziemy szczegóły przedsezonowych ustaleń obu drużyn oraz próbę interpretacji wypowiedzi trenera Grabowskiego przez Stal, która uważa że jego wypowiedź jest efektem frustracji po przegranym meczu.

Warto dodać, że Apklan Resovia przez wymogi związane z występami w II lidze jest niejako zmuszona do występów na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Chodzi o to, że stadion przy ul. Wyspiańskiego nie posiada wymaganych 500 krzesełek z oparciem dla kibiców oraz odpowiednio dużego sektora dla gości.
 
OŚWIADCZENIE STALI RZESZÓW DOSTĘPNE TUTAJ

VIDEO Z KONFERENCJI PRASOWEJ:


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która przebuduje zatoczki autobusowe w Rzeszowie i postawi nowe wiaty. Koszt inwestycji to 8,9 mln zł.

Rzeszów

Miasto rozdaje mieszkańcom maseczki

RZESZÓW. Ponad 800 tys, jednorazowych maseczek trafi do mieszkańców Rzeszowa. Pierwsza partia, 381 tys. sztuk, już dotarła.  Ich rozwiezieniem zajęli się strażacy z jednostek OSP. Maseczki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Rzeszów

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Reklama