Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

Dodano:

fot. PGE GiEK
fot. PGE GiEK
RZESZÓW. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii po zakończeniu prac związanych z uruchomieniem drugiej linii technologicznej w spalarni śmieci będzie mogła przetwarzać nawet 180 tys. ton odpadów rocznie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem podczas drugiego dnia Kongresu 590 było podpisanie listu intencyjnego na budowę drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci. List ze strony samorządu województwa podpisał marszałek Władysław Ortyl a ze strony PGE Polska Grupa Energetyczna - wiceprezes Ryszard Wasiłek oraz prezes PGE Energia Ciepła.

„To ważna decyzja, która pozwoli nam zracjonalizować gospodarkę odpadami na Podkarpaciu. Nikt z nas nie wiedział, że ten rynek będzie się tak dynamicznie rozwijał. Odpady to ochrona środowiska, ale także element gospodarki kraju i Podkarpacia. Chcemy, żeby nasze środowisko było w jak najlepszej kondycji, a odpady udawało się jak najlepiej zagospodarowywać”  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie została wybudowana w październiku 2018 roku. To nowoczesny i ekologiczny obiekt służący unieszkodliwianiu odpadów komunalnych i pozwalający na odzyskiwanie z nich energii.
Reklama
„Projektując rzeszowską spalarnię przygotowaliśmy drugą nitkę. Ona nie jest jeszcze wyposażona technologicznie. Nie spodziewaliśmy się, że w tak krótkim czasie będziemy podejmować decyzję o uruchomieniu drugiej nitki” - mówił Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

„Ta druga nitka w spalarni jest przykładem tego jak działamy na rzecz lokalnej społeczności , ochrony środowiska i poprawy jakości życia naszych klientów. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zakomunikować, że ta budowa będzie rozpoczęta” – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Centrum Medycznym MEDYK

RZESZÓW. Od 1 grudnia br., na terenie uczelni zacznie działać przchodnia akademicka. 

Rzeszów

Na stacji Rzeszów Główny testują windy i ruchome schody. Wielka inwestycja na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy przebudowie stacji Rzeszów Główny idą szybciej niż zakładano.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Kamieniu. Nie żyje 85-letnia piesza

RZESZÓW. Po godz. 6:00 w Kamieniu doszło do potrącenia 85-letniej kobiety. Piesza zginęła na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwoje mieszkańców Rzeszowa oszukanych metodą "na policjanta"

RZESZÓW. 80-letni mężczyzna i 61-letnia kobieta – mieszkańcy Rzeszowa -  padli ofiarą oszustów. Policjanci apelują o rozwagę.

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie

RZESZÓW. Ze względu na pandemię, obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będą miały skromniejszy charakter.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie szalet miejski?

RZESZÓW. „W imieniu mieszkańców Rzeszowa, tak licznie wypoczywających na terenach rekreacyjnych w pobliżu Lisiej Góry, proszę o postawienie toalety kontenerowej” – interpeluje radna Miasta Rzeszowa, Danuta Solarz.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Reklama