Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Koniec utrudnień na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
RZESZÓW. Zakończyły się prace przy odtworzeniu nawierzchni ul. 9 Dywizji Piechoty. Ruch pojazdów odbywa się tam już bez utrudnień.

Od listopada ubiegłego roku na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Utrudnienia związane były z koniecznością umożliwienia transportu elementów maszyny TBM (Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 miedzy Rzeszowem a Babicą.  

Ze względu na nietypową wielkość ładunku, trasę przejazdu przez miasto trzeba było wcześniej odpowiednio przygotować. Konieczne było obniżenie poziomu jezdni ul. 9 Dywizji Piechoty. Aby umożliwić przewiezienie pod wiaduktem kolejowym części TBM, niezbędne okazało się usunięcie ok. 36 cm nawierzchni na odcinku o dł. 250 metrów. Na ww. ulicy wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Wyłączona z ruchu została jezdnia od strony południowej, na odcinku od ul. Zawiszy Czarnego do ronda na ul. Podkarpackiej. Ruch w dwóch kierunkach odbywał się jezdnią po stronie północnej.
Reklama
Zmieniona organizacja ruchu na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie miała obowiązywać do końca marca br. Jednak ze względu na korzystne warunki pogodowe, umożliwiające układanie nawierzchni bitumicznych, wykonawca niezwłocznie przystąpił do prac naprawczych, które ukończone zostały miesiąc przed zakładanym terminem.

- Na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie odtworzona została nawierzchnia do warstwy wiążącej. Warstwa ścieralna zostanie ułożona w późniejszym terminie w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Co jednak najważniejsze dla kierowców, Wykonawca usunął tymczasowe oznakowanie związane z ograniczeniami w ruchu, a ruch pojazdów odbywa się już bez utrudnień, dwoma jezdniami – informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wszelkie koszty związane z obniżaniem nawierzchni ww. ulicy oraz przywracaniem jej do stanu pierwotnego poniosła firma Mostostal Warszawa, współwykonawca budowy odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Teraz możesz oddać go do paczkomatu

RZESZÓW. Rzeszowianie mogą bezpłatnie oddać elektrośmieci do paczkomatów InPost. To w ramach akcji RePaczka – kolejnego sposobu na recykling tych odpadów w naszym mieście.

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Rzeszów

Ruszyło lodowisko w Millenium Hall

RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

Osiedla Carpatia z dostępem do wody i kanalizacji

RZESZÓW. Sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz pompownia wody, które zabezpieczą m. in. osiedle Carpatia są już gotowe. To inwestycje za około 5 mln.

Rzeszów

Nowoczesny podnośnik teleskopowy na wyposażeniu rzeszowskiej straży pożarnej

RZESZÓW. Strażacy z rzeszowskiej Komendy Miejskiej PSP jako pierwsi w kraju otrzymali nowoczesny wielozadaniowy podnośnik teleskopowy Manitou wraz z osprzętem.

Rzeszów

Tragedia przy ul. Czudeckiej. Zatrzymano potencjalnego zabójcę

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, mogącego mieć związek ze śmiercią 47-letniej kobiety, która z ranami klatki piersiowej została znaleziona dziś rano przed blokiem na ul. Czudeckiej. Jej życia nie udało się uratować.

Rzeszów

Zdrożeją bilety na miejskie autobusy? Jest projekt uchwały

RZESZÓW. Rezygnacja z biletów jednorazowych i podwyżki cen na prawie wszystkie rodzaje przejazdów zakłada projekt uchwały Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Pociągi elektryczne na trasie Ocice - Rzeszów. Nowe połączenia m.in. do Warszawy i Szczecina

RZESZÓW. Od 12 grudnia trasą Ocice – Rzeszów pojadą przyjazne środowisku pociągi elektryczne. To w ramach nowej inwestycji PKP PLK za 67 mln zł. Będą też nowe połączenia, w tym dalekobieżne.

Reklama