Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

Dodano: 22.06.2021 r.

fot. UM Rzeszów
fot. UM Rzeszów
RZESZÓW. 21 czerwca w rzeszowskim ratuszu, w obecności radnych i wielu zaproszonych gości, Konrad Fijołek złożył uroczyste ślubowanie. Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami na Rynku.

- Nowoczesne miasto musi korzystać z pomysłów, wiedzy, dorobku, doświadczenia zawodowego swoich mieszkańców. I włączać ich w proces decyzyjny. Chcę, aby zarządzanie naszym miastem miało charakter obywatelski. Program dla Rzeszowa, który będziemy wspólnie realizować, to tak naprawdę program napisany przez mieszkańców. I to wy – mieszkańcy powierzyliście mi jego realizację. Dziękuję - mówił Konrad Fijołek, tuż po zaprzysiężeniu. Zapowiedział „bezwzględne oddanie miastu oraz bardzo szeroko pojętą współpracę”.

Podczas przemówienia, nowy prezydent Rzeszowa zwrócił się również bezpośrednio do mieszkańców miasta - Szanowni Rzeszowianie, jesteście autorami bezprecedensowego sukcesu wizerunkowego naszego miasta w jego historii. Jesteście świadomymi, roztropnymi i dumnymi ze swojego miasta mieszkańcami. To jest nasz największy kapitał - powiedział Konrad Fijołek.
 
W uroczystości wzięli udział rzeszowscy radni oraz zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści Paweł Poncyljusz i Wiesław Buż, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch, kilkudziesięciu samorządowców, rektorzy rzeszowskich uczelni oraz byli prezydenci Rzeszowa Tadeusz Ferenc i Marek Bajdak.
Reklama
W wyborach, które odbyły się 13 czerwca Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając 56,51% głosów.
 
Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące oraz studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Kształcił się również w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, był także stypendystą w Fachhochschule w Bielefeld.

Od ponad 20 związany jest z samorządem Rzeszowa. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, będąc najmłodszą osobą w historii naszego miasta na tym stanowisku. Od 2010 roku pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem z korzyścią dla lokalnej społeczności. Jest też współautorem pionierskiego projektu miejskiego laboratorium – Urban Lab.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Będzie rondo na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie powstanie na osiedlu Pobitno

RZESZÓW. Przy ul. Kurpiowskiej powstanie prawie 30-arowy ogród kieszonkowy. Ma być gotowy latem br.

Rzeszów

Zaginione nastolatki odnalezione w Warszawie

RZESZÓW. Policjanci odnaleźli zaginione 16-latki, które w ubiegły czwartek opuściły palcówkę opiekuńczo-wychowawczą w Rzeszowie.

Rzeszów

Punkt dla uchodźców przy ul. Langiewicza 15 będzie otwarty 7 dni w tygodniu

RZESZÓW. W środę, 16 marca przy ul. Langiewicza 15 uruchomiony został specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy otrzymują m.in. numery PESEL. Punkt będzie działał przez wszystkie dni tygodnia,...

Reklama