Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

Dodano: 19.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Działania funkcjonariuszy prowadzone były w piątek od godz. 16:00 do północy na terenie Rzeszowa. Mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców taksówek na aplikację przepisów ustawy o transporcie drogowym, prawa o ruchu drogowym oraz rozporządzenia o warunkach technicznych pojazdów. Podczas kontroli sprawdzali m.in. dokumenty, stan techniczny samochodów oraz trzeźwość kierowców.

W akcji uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, a także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Reklama
W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 32 kontrole, ujawniając 10 wykroczeń. Pięciu kierowców została ukaranych mandatami m.in. za naruszenie przepisów zakazujących wjazd na skrzyżowanie jeśli nie ma na nim miejsca do kontunuowania jazdy, korzystanie z telefonu podczas jazdy, brak wymaganego wyposażenia oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W sześciu przypadkach mundurowi stwierdzili naruszenia ustawy o transporcie drogowym inicjujące postępowania administracyjne. Jeden z kierujących odpowie także za prowadzenie pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Reklama