Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

Dodano: 04.11.2020 r.

fot. Kancelaria Premiera
fot. Kancelaria Premiera
Zamknięte placówki kultury, nauczanie zdalne dla klas I – III, częściowo zamknięte galerie handlowe - to część nowych obostrzeń jakie rząd zamierza wprowadzić, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od najbliższej soboty w Polsce zaczną obowiązywać kolejne ograniczenia. „Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Kilka najważniejszych nowych obostrzeń:

- rozszerzenie nauczania zdalnego dla klas od I do III i przedłużenie nauki zdalnej dla uczniów klas IV i VII do końca listopada 
- tymczasowe zamknięcie instytucji kultury, m.in. teatry, kina, galerie, muzea
- obiekty hotelarskie tylko dla gości odbywających podróże służbowe
Reklama
- w sklepach poniżej 100 m2 może przebywać jedna osoba na 10 m2, w sklepach o powierzchni pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2.
- sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i stoisk usługowych

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Wszystkie nowe obostrzenia na grafice poniżej, źródło Kancelaria Premiera
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Arkadiusz Andrejkow stworzył mural na budynku OKL Prz w Jasionce

JASIONKA. Mural ma przypominać o lokalnych lotniczych tradycjach, popularyzować lotnictwo i inspirować przyszłych adeptów pilotażu do studiowania.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Rzeszów

Nowy żłobek powstanie na os. Wilkowyja

RZESZÓW. Radni zabezpieczyli pierwsze środki na budowę nowego żłobka na osiedlu Wilkowyja. Ma powstać do 2022 roku.

Rzeszów

Kierowco! Remont ul. Lisa-Kuli rozpoczęty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Utrudnień należy się spodziewać do końca sierpnia. Remontowana droga będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

Rzeszów

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Reklama