Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

Dodano: 04.11.2020 r.

fot. Kancelaria Premiera
fot. Kancelaria Premiera
Zamknięte placówki kultury, nauczanie zdalne dla klas I – III, częściowo zamknięte galerie handlowe - to część nowych obostrzeń jakie rząd zamierza wprowadzić, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od najbliższej soboty w Polsce zaczną obowiązywać kolejne ograniczenia. „Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Kilka najważniejszych nowych obostrzeń:

- rozszerzenie nauczania zdalnego dla klas od I do III i przedłużenie nauki zdalnej dla uczniów klas IV i VII do końca listopada 
- tymczasowe zamknięcie instytucji kultury, m.in. teatry, kina, galerie, muzea
- obiekty hotelarskie tylko dla gości odbywających podróże służbowe
Reklama
- w sklepach poniżej 100 m2 może przebywać jedna osoba na 10 m2, w sklepach o powierzchni pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2.
- sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i stoisk usługowych

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Wszystkie nowe obostrzenia na grafice poniżej, źródło Kancelaria Premiera
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów z pierwszym zwycięstwem w sezonie

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicholas Hoag.

Rzeszów

Bezpłatna mammografia w Rzeszowie. Za wykonane badanie będą atrakcyjne nagrody

RZESZÓW. Bezpłatne badania mammograficzne rozpoczęły się w październiku i potrwają przez najbliższy rok. 

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości już w najbliższy poniedziałek. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Reklama