Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

Dodano:

fot. Kancelaria Premiera
fot. Kancelaria Premiera
Zamknięte placówki kultury, nauczanie zdalne dla klas I – III, częściowo zamknięte galerie handlowe - to część nowych obostrzeń jakie rząd zamierza wprowadzić, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od najbliższej soboty w Polsce zaczną obowiązywać kolejne ograniczenia. „Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Kilka najważniejszych nowych obostrzeń:

- rozszerzenie nauczania zdalnego dla klas od I do III i przedłużenie nauki zdalnej dla uczniów klas IV i VII do końca listopada 
- tymczasowe zamknięcie instytucji kultury, m.in. teatry, kina, galerie, muzea
- obiekty hotelarskie tylko dla gości odbywających podróże służbowe
Reklama
- w sklepach poniżej 100 m2 może przebywać jedna osoba na 10 m2, w sklepach o powierzchni pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2.
- sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i stoisk usługowych

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Wszystkie nowe obostrzenia na grafice poniżej, źródło Kancelaria Premiera
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni z PiS chcą rewitalizacji placu targowego. Plan ratusza zakłada inwestycje na ok. 2 mln zł

RZESZÓW. Radni z rawa i Sprawiedliwości podnieśli temat rewitalizacji całego placu targowego przy ul. Targowej.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os. Drabinianka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Całość znajdzie się w jednym, trzy kondygnacyjnym obiekcie.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Przygotowano 468 miejsc

RZESZÓW. Rekrutacja potrwaod 25 września do 2 października.

Rzeszów

Schematy linii na przystankach. Dyrektor ZTM-u mówi o październiku br.

RZESZÓW. W pierwszej kolejności schematy linii będa na Śródmieściu.

Rzeszów

Porozumienie ws. Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego podpisane

RZESZÓW. Przebudowa Dworca Głównego ma się zakończyć w 2022 roku.

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska dla kierowców z okazji „Dnia bez samochodu”

RZESZÓW. 22 września wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Rzeszów

Program Kolejowy CPK skróci kursy z i do Rzeszowa. Będą także szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. W województwie podkarpackim w ramach Programu CPK ma powstać 155 km dwóch nowych linii kolejowych.

Reklama