Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

Dodano:

fot. Kancelaria Premiera
fot. Kancelaria Premiera
Zamknięte placówki kultury, nauczanie zdalne dla klas I – III, częściowo zamknięte galerie handlowe - to część nowych obostrzeń jakie rząd zamierza wprowadzić, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od najbliższej soboty w Polsce zaczną obowiązywać kolejne ograniczenia. „Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Kilka najważniejszych nowych obostrzeń:

- rozszerzenie nauczania zdalnego dla klas od I do III i przedłużenie nauki zdalnej dla uczniów klas IV i VII do końca listopada 
- tymczasowe zamknięcie instytucji kultury, m.in. teatry, kina, galerie, muzea
- obiekty hotelarskie tylko dla gości odbywających podróże służbowe
Reklama
- w sklepach poniżej 100 m2 może przebywać jedna osoba na 10 m2, w sklepach o powierzchni pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2.
- sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i stoisk usługowych

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Wszystkie nowe obostrzenia na grafice poniżej, źródło Kancelaria Premiera
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Rzeszów

Loty Marka Kuchcińskiego. Marszałek Władysław Ortyl wydaje oświadczenie

RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego odnosi się do lotów rządowym samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Rzeszów

126 interwencji strażaków na Podkarpaciu. W Rzeszowie było spokojnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. W Rzeszowie, jak również w powiecie rzeszowskim obyło się bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Rzeszów

IMGW ostrzega przez burzami z gradem, m.in. w Rzeszowie, Przemyślu i Krośnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pogoda może się pogorszyć już od godz. 12.00.

Rzeszów

Wykaz inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Drogą ekspresową z Rzeszowa do Lublina pojedziemy w 2022 r.

RZESZÓW, PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Reklama