Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

Dodano: 02.11.2021 r.

fot. Biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
fot. Biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Kot utknął w rurze zasilającej miasto w ciepło przy ul. Ciepłowniczej w niedzielę 24 października. Od tego czasu trwają działania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz strażaków z jednostek Załęże i Zalesie w celu uwolnienia zwierzęcia. Wczoraj, przy użyciu specjalistycznej kamery, udało się zlokalizować miejsce, gdzie przebywa.

Jak poinformowały służby prasowe Urzędu Miasta, kot znajduje się głęboko (ok. 10 m) pod nasypem kolejowym, pod którym przebiega ciepłociąg, pomiędzy rurą ciepłowniczą a stalowymi elementami zabezpieczającymi instalację.

Niestety, jak podaje Ratusz, nie można przeciąć rury, w której znajduje się zwierzę. Naraziłoby to na pozbawienie ciepła trzech czwartych mieszkańców Rzeszowa przez tydzień. Jednocześnie, aby umożliwić kotu oswobodzenie się, podejmowane będą próby poszerzenia przestrzeni pomiędzy rurą ciepłowniczą a jej zabezpieczeniem. Na bieżąco analizowane są różne możliwości działania – informuje Marzena Kłeczek-Krawiec z rzeszowskiego magistratu.
Reklama
W akcję zaangażowała się fundacja Felineus, działająca na rzecz bezdomnych zwierząt, a także rzeszowskie schronisko Kundelek i grupa wolontariuszy. Przedstawicielka fundacji poinformowała wczoraj wieczorem, że udało się nakarmić kota, ale widać, że jest mocno osłabiony. Na facebookowym profilu fundacji można śledzić na bieżąco przebieg wydarzeń związanych z akcją ratunkową.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto podsumowuje 2022 rok. Oto najważniejsze małe inwestycje zrealizowane w Rzeszowie

RZESZÓW. To m.in. nowe drogi osiedlowe, więcej zieleni w mieście i lepsza infrastruktura rowerowa.  

Rzeszów

Zablokowany przejazd przy hali Podpromie. Kiedy zostanie przywrócony?

RZESZÓW. We wtorek, 27 grudnia deweloper zagrodził przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Leszka Czarnego. Samochód potrącił pieszą

RZESZÓW. 42-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

​RZESZÓW. W Sylwestra komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg sobotniego rozkładu jazdy, a w Nowy Rok i w Święto Trzech Króli autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

Jedna osoba ranna w wypadku na ul. Nowosądeckiej

RZESZÓW. Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu volkswagena ze skodą octavią, do którego doszło na ulicy Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Autobus wodorowy na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. W Rzeszowie trwają testy autobusu wodorowego marki Autosan. Jeśli przebiegną pomyślnie, miasto planuje zakupić 20 pojazdów z takim napędem.

Rzeszów

Dotacje na zadania kulturalne w Rzeszowie w 2023 roku. Prezydent czeka na oferty

RZESZÓW. Ruszył konkurs na realizację zadań kulturalnych w 2023 roku w Rzeszowie. Na ten cel miasto zarezerwowało pół miliona złotych. 

Rzeszów

Odmulanie rzeszowskiego zalewu zakończone

RZESZÓW. Zakończył się proces wydobywania osadów z rzeszowskiego zalewu. Trwają jeszcze prace porządkowe, w tym min. demontaż maszyn.

Reklama