Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską pojedziemy w maju?

Dodano: 18.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają prace przy budowie łącznika ulicy Lubelskiej i Warszawskiej. Choć termin zakończenia prac wyznaczono na czerwiec, dyrektor MZD informuje, że inwestycja może być gotowa już w maju.

Wykonaniem łącznika zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Budowany odcinek ma być kontynuacją drogi rozpoczynającej się od ronda im. Kuronia i biegnącej przez most im. Mazowieckiego, aby usprawnić ruch samochodowy w północnej części miasta.

Przetarg rozstrzygnięto w III kwartale 2017 roku. Pierwotnie miasto na inwestycje zarezerwowało 25 mln zł, jednak oferta ww. wykonawcy opiewała na kwotę 18,5 mln zł.

Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości i wg. dokumentacji przetargowej powinna powstać do czerwca 2019 roku. Na odcinku budowane są po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi.

O inwestycji mówiono również na poniedziałkowym spotkaniu prezydenta z dyrektorami zarządów miejskich. W trakcie spotkania głos w sprawie ww. odcinka zabrał Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg: „Trwają pracę budowlane, w tej chwili m.in. układanie kostki brukowej. Zakończenie umowne przewidziano na maj 2019 roku”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

LOT wznawia połączenia krajowe

LOT stopniowo przywraca krajowe loty pasażerskie. Połączenia będą realizowane w ramach 8 portów lotniczych, w tym Jasionki. Rejsy międzynarodowe pozostają zawieszone do 14 czerwca.

Rzeszów

Więcej pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej

​RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego zwiększa limit pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wieniawskiego na finiszu

RZESZÓW. Dobiega końca trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe.  Nowa droga usprawni komunikację pomiędzy osiedlami Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Kolizja na ul. Budziwojskiej. Sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni mężczyzna uderzył toyotą w bok innego auta, potem wjechał w ogrodzenie. Miał 2,5 promila alkoholu.

Rzeszów

Zaginął 40-letni Dominik z Rzeszowa. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. 11 maja mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodzinną.
 

Rzeszów

LOTAMS kontynuuje prace związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce

Pomimo pandemii koronawirusa, plany Spółki LOTAMS związane z budową bazy obsługi technicznej samolotów w Jasionce są nadal aktualne.
 

Rzeszów

Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz

RZESZÓW. Incydent miał miejsce dziś rano w autobusie linii nr 11. 

Reklama