Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

Dodano:

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W parku przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie powstaną w tym roku m.in. nowe strefy rekreacji i zieleni.

Park o powierzchni 2,5 hektara znajduje się na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny. Latem ubiegłego roku zakończono pierwszy etap budowy parku. Powstały wtedy m.in. alejki, oświetlenie, zamontowano urządzenia zabawowe. Posadzone zostały oczywiście także drzewa i krzewy. Jesienią ubiegłego roku przeprowadzono kolejne nasadzenia.  

Latem tego roku rozpocznie się realizacja drugiego etapu budowy parku. Już wkrótce ruszy przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni. Powstanie klasa terenowa z siedziskami i tablicą, która będzie mogła być wykorzystywana przez uczniów znajdującej się po sąsiedzku szkoły. Kolejnym nowym elementem będzie miejsce edukacyjne z kostkami wiedzy o tematyce przyrodniczej. Zamontowane zostaną także domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe. Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na  istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie. Teren będzie doświetlony a w miejscach wypoczynku ustawione zostaną kolejne ławki i leżaki. Istniejące drzewa zostaną podsadzone licznymi krzewami ozdobnymi i roślinami cebulowymi, które stworzą kolejne piętra roślinne. Inwestycja ma być gotowa w tym roku.
 
Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe - Babica. Wiadukty przeszły prób obciążeniowe

Cztery 34-tonowe pojazdy ciężarowe wjechały na wiadukty w Mogielnicy i Lutoryżu, na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. To element testów próbnych obciążenia statycznego i dynamicznego obiektów.

Rzeszów

Modern Home. Targi nowoczesnego budownictwa w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 70 firm zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Nowoczesnego Budownictwa, które odbędą się w ten weekend w hali Podpromie. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcje dotyczące procesu budowy domu.

Reklama