Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zajmą się m.in. projektem uchwały dotyczącej uchwalenia planu zagospodarowania „Dolina Wisłoka” w Rzeszowie. Głównym celem dokumentu jest ochrona przed zabudową terenów nadrzecznych. Plan przygotowany przez Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa obejmuje około 32 hektary gruntów pomiędzy mostem Załęskim, a rejonem firmy Sanofi przy ulicy Lubelskiej.

Tereny objęte planem mają być przeznaczone w całości na zieleń i rekreację. Dokument dopuszcza budowę ścieżki pieszo-rowerowej oraz placów zabaw. Największe możliwości w tej kwestii daje rejonowi ulicy Wioślarskiej, gdzie teren jest najmniej narażony na zalewanie. 
Reklama
Zgodnie z zaleceniem Miejskiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej, w planie wyznaczono odcinek specjalny, na którym w największym stopniu zostanie zachowana zieleń naturalna. Rozciąga się on mniej więcej od ulicy Trembeckiego do ul. Stafieja.

To kolejny plan dla okolic Wisłoka, który rezerwuje je pod tereny zielone. W ubiegłym roku radni uchwalili między innymi plany dla terenów na prawym brzegu rzeki, na wysokości osiedla Nowe Miasto oraz gruntów w rejonie Kopca Konfederatów Barskich. Założenie prezydenta Konrada Fijołka jest takie, aby tereny rekreacyjne stworzyć wzdłuż rzeki aż do granicy miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

WSIiZ stawia na ekologię. Z własnym kubkiem kawa i herbata taniej

Z własnym kubkiem studenci kupią taniej kawę i herbatę w punktach gastronomicznych uczelni, natomiast uczniowie ALO w zamian za stare firanki, otrzymają bezpłatnie ekoworeczek na zakupy.  

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty pod Rzeszowem

Do wypadku doszło wczoraj przed godz. 19:00 w Pogwizdowie Starym w powiecie rzeszowskim.

Rzeszów

Opłaty za parkowanie w mieście wzrosną od maja

RZESZÓW. Zatwierdono nowe opłaty oraz dwie nowe podstrefy.

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Reklama