Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

Dodano: 23.09.2025 r. / Redakcja

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe
Milionowy pasażer na lotnisku w Jasince / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

- Przekroczenie granicy 1 miliona pasażerów już we wrześniu otwiera drogę do kolejnego rekordu. Prognozy wskazują, że do końca 2025 roku nasze lotnisko obsłuży ok. 1,2 mln podróżnych – podsumował Adam Hamryszczak – prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Do tej pory najlepszym w historii portu rokiem był 2024, w którym obsłużono dokładnie 1 145 257 osób.

Tak dobry wynik, to m.in. efekt rozbudowanej siatki połączeń, inwestycji w infrastrukturę oraz realizacji inicjatyw poprawiających komfort pasażerów.

Reklama

Z podrzeszowskiego lotniska można dziś polecieć zarówno do hubów przesiadkowych w Europie, jak i do coraz popularniejszych destynacji turystycznych.

W obecnej siatce połączeń, port oferuje loty m.in. do: Nowego Jorku, Londynu, Dublina, Manchesteru, Warszawy czy Monachium. W październiku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do szkockiego Edynburga.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Reklama