Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

Dodano: 04.02.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Zespół ds. infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie ma docelowo opracowywać plan działań dla władz miasta na kolejne lata.

Wzorem Opola, Wrocławia i Warszawy rzeszowskie stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl planuje stworzyć w mieście zespół zajmujący się planowaniem infrastruktury rowerowej: „W Rzeszowie buduje się od przypadku do przypadku. Brak jest spójnej wizji. Tworząc taki zespół chcemy zakomunikować, że taka inicjatywa jest potrzebna” – wyjaśnia Daniel Kunysz, radny miasta i prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Głównym zadaniem przyszłego zespołu będzie dyskusja i poszukiwanie rozwiązań dążących do poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie. Dotychczas rowerzyści większość uwag kierowali do stowarzyszenia, które zajmowało się wydawaniem opinii i skierowaniem tematu do Miejskiego Zarządu Dróg.

„Chcemy dyskutować o problemach, jak je rozwiązać, gdzie obniżyć krawężnik, gdzie trzeba zmienić oznakowanie. Są to problemy, z którymi na co dzień borykają się rowerzyści. Fajnie by było, że zająć się szerzej tym tematem i tworzyć wizję całości. Zastanawiać się gdzie w przyszłości mogłaby powstać droga rowerowa, gdzie wyznaczyć pasy rowerowe, gdzie zlikwidować nadmierną ilość samochodów” – dodaje radny.
Reklama
W pierwszym roku działalności zespół ma się zająć wypracowaniem raportu, będącym dokumentem podsumowującym wszystkie spotkania z odpowiednimi wnioskami. Uwagi mają zostać przekazane do prezydenta Rzeszowa. Cała inicjatywa jest aktualnie na etapie tworzenia, a pierwsze spotkanie dla zainteresowanych mieszkańców, którym los rzeszowskich rowerzystów nie jest obojętny, odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00. W rozmowie radny Daniel Kunysz dodaje, że na spotkaniach liczy na obecność przedstawicieli instytucji miejskich.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy żłobek i przedszkole [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 350 maluchów rozpoczęło dziś zajęcia w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Rzeszów

"Tour de Konstytucja" na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W środę, 25 sierpnia 2021 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się spotkanie w ramach projektu pn. „Tour de Konstytucja PL”. Do Rzeszowa przyjadą m.in. prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia...

Reklama