Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Blisko 3,5 promila miał kierowca golfa, który przyjechał do sklepu po alkohol. 25-latek kupił butelkę wódki i chciał odjechać. Dalszą jazdę udaremniło mu dwóch funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy byli po służbie. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Sierz szt. Daniel Zając z wydziału prewencji komendy wojewódzkiej i jego kolega st. sierż. Tomasz Pieniowski z oddziału prewencji, we wtorek wieczorem będąc po służbie, przed jednym ze sklepów na ul. Mikołajczyka w Rzeszowie zwrócili uwagę na volkswagena golfa.

Kierujący gwałtownie zahamował, wysiadł z samochodu i chwiejnym krokiem poszedł w kierunku sklepu. Sposób jego zachowania wskazywał, że może być nietrzeźwy. Postanowili to sprawdzić. Funkcjonariusz Daniel Zając poszedł za mężczyzną do sklepu. Okazało się, że kierowca golfa kupił butelkę wódki i wyszedł.
Reklama
Młody mężczyzna wsiadł z powrotem do volkswagena i chciał odjechać. Widząc to policjanci natychmiast podbiegli do auta i otworzyli drzwi. St. sierż. Pieniowski chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę wciągnął kluczyki ze stacyjki. Wtedy mężczyzna stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Od kierowcy czuć było alkohol. O całym zajściu powiadomili dyżurnego z Rzeszowa.

Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jest pijany, miał prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkaniec Rzeszowa stracił 50 tys. zł. Myślał, że rozmawia z pracownikiem banku

RZESZÓW. 24-letni mieszkaniec Rzeszowa został oszukany przez osobę podającą się za pracownika banku. Mężczyzna stracił swoje oszczędności w wysokości 50 tys. zł.

Rzeszów

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych. Prezydentem Rzeszowa na kolejną, tym razem pełną kadencję został Konrad Fijołek.

Rzeszów

Policjanci kontrolowali kierowców w Rzeszowie przy użyciu drona

RZESZÓW. 14 wykroczeń ujawnili policjanci ruchu drogowego z rzeszowskiej komendy podczas działań prowadzonych przy użyciu drona.

Rzeszów

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie

​RZESZÓW. Jak zapowiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rzeszowie. Nowy SOR powstaje w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. Jego budowa jest już na...

Rzeszów

Postęp prac przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca, firma OBO Polska, kontynuuje roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Układane są m.in. płyty i kostka granitowa. W zeszłym tygodniu na plac budowy...

Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll Ipsos wskazują, że przez najbliższe pięć lat prezydentem stolicy Podkarpacia będzie Konrad Fijołek.

Rzeszów

Niewybuch w rejonie placu zabaw przy ul. Gromskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie natrafiono na niebezpieczny ładunek. Jego usunięciem zajęli się saperzy.

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Reklama