Rzeszów - Niedziela, 16.11.2025
Reklama

Miejski fortepian na rzeszowskim Rynku

Dodano: 01.06.2022 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku stanął ponad 300 kilogramowy, całoroczny fortepian Cadenza. To inicjatywa wiceprezydent Krystyny Stachowskiej i restauratorów z płyty Rynku, którzy sfinansowali wynajem fortepianu na czas wakacji.  Fortepian jest odporny na każdą pogodę i pozostaje do dyspozycji mieszkańców Rzeszowa.

Dzisiaj o godzinie 11:00 przy okazji świętowania Dnia Dziecka, zaprezentowano również nowy miejski fortepian.

- Wszyscy wiedzą, że Rzeszów to miasto Tomasza Stańko, ale Rzeszów to również miasto w którym przy ul. Grunwaldzkiej 6 mieszkał z rodziną kompozytor Wojciech Kilar. I tu uczył się w szkole muzycznej, która teraz nosi Jego imię. Dlatego sezon muzyczny zainaugurowaliśmy tematem z filmu „Bilans kwartalny” Wojciecha Kilara, w wykonaniu ucznia Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara -powiedział prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Fortepiany Cadenza zaprojektowane są tak, aby wytrzymać intensywne użytkowanie w przestrzeni publicznej, niezależnie od pogody czy pory roku. Wszystko po to, żeby zbliżyć do siebie ludzi i tworzyć wyjątkowe relacje społeczne dzięki wspólnemu językowi – muzyce! Jego klawiatura jest hermetyczna, więc nie przeszkadzają mu opady deszczu czy pył, a obudowę wykonano ze stali i betonu. Instrument waży ponad 300 kilogramów.
Reklama
-Zapraszamy wszystkich chętnych artystów muzyków, oraz mieszkańców Rzeszowa do korzystania z fortepianu i uatrakcyjniania innym pobytu na naszym Rynku. A jeśli mieszkańcom spodoba się taka forma spędzania czasu, będziemy starali się aby fortepian został z nami na stałe – powiedziała Krystyna Stachowska -wiceprezydent Rzeszowa.  

Fortepiany te oferują połączenie doskonałego sprzętu muzycznego z nowymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają na intensywne użytkowanie w przestrzeni publicznej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Rzeszów

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

RZESZÓW. „Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

RZESZÓW. Zatrzymani mężczyzni to 18- i 21-letni mieszkańcy Rzeszowa. 

Rzeszów

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

RZESZÓW. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

Reklama