Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

Dodano: 08.11.2021 r.

Zdjęcie ze strony runrzeszow.pl
Zdjęcie ze strony runrzeszow.pl
RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

11 listopada dokładnie o 11.11 wystartują zawodnicy PKO BP Biegu Niepodległości. Po raz pierwszy w historii imprezy start i meta zlokalizowana jest na rzeszowskim rynku. Biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 km.

To już dziewiąta edycja Biegu Niepodległości. Dotychczas do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już ponad 1500 chętnych. Wśród nich są zarówno amatorzy, jak i zawodowi biegacze – medaliści mistrzostw Polski i największych imprez biegowych.

–  Bieg Niepodległości w Rzeszowie jest już tradycją. Cieszę się, że właśnie w taki sposób można uczcić to ważne święto –  powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.
Reklama
Trasa biegu rozpocznie się w rynku i prowadzić będzie przez śródmieście, al. Piłsudskiego, ul. Hetmańską, potem Bulwarami do Lisiej Góry i z powrotem przez Bulwary, następnie al. Lubomirskich i ul. 3 Maja aż do mety w rynku.

Główną atrakcją wydarzenia będzie, podobnie jak w poprzednich latach, bieg z 30-metrową flagą Polski, którą poniesie 35 biegaczy.

Jak co roku, podczas biegu odbędzie się akcja charytatywna Fundacji PKO BP „Biegnę dla”. W tym roku środki zostaną przeznaczone dla dwójki chorych dzieci, Rozalki i Patryka. – To będzie już łącznie trzydzieścioro dzieci, które dzięki hojności banku będzie mogło liczyć na pomoc – powiedział Mirosław Wierzbicki, prezes stowarzyszenia Rzeszów Biega, współorganizatora imprezy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Reklama