Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Gmina Głogów Małopolski
fot. Gmina Głogów Małopolski
RZESZÓW. Jak wiadomo, Ratusz od wielu lat sukcesywnie realizuje plan powiększania granic miasta. Ich działania zmierzają również do „wchłonięcia” sołectwa Pogwizdów Nowy, na co nie ma zgody mieszkańców gminy Głogów Młp.

11 marca o godzinie 17:30 zakończyły się konsultacje społeczne odnośnie przyłączenia do Rzeszowa z gminy Głogów Młp. sołectwa Pogwizdów Nowy. W konsultacjach udział wzięło 615 mieszkańców w tym ważnych głosów było 602, nieważnych 13. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%), a 5 (1%) osób wstrzymało się od głosu.

„Zmniejszająca się z roku na rok liczba mieszkańców biorących udział w konsultacjach, świadczy o coraz większym zmęczeniu tematem konsultacji. Władze Rzeszowa nieprzerwanie od 2006 roku podejmują agresywne działania mające na celu pomniejszanie sąsiednich gmin. Na tych działaniach gmina Głogów Młp. utraciła tylko jedno sołectwo – Miłocin” – czytamy na portalu internetowym gminy Głogów Młp.

Konsultacje to tylko jeden z etapów w przedmiocie zmiany granic. Duży wpływ na ostateczną decyzja ma opinia wojewody podkarpackiego, a ostateczna decyzja musi zostać wydana przez Radę Ministrów.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie dwóch renault w Dynowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 20:00. 

Rzeszów

Nowe lokalizacje przystanków na osiedlu Matysówka. Zmiany tras linii nr 5 i 18

RZESZÓW. Od soboty (17.06) w związku z zorganizowaniem nowej pętli autobusowej przy ul. Pienińskiej na osiedlu Matysówka oraz ustanowieniu dodatkowych przystanków zmianie ulegną trasy linii nr 5 i 18.

Rzeszów

Rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I na finiszu. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wykonawca inwestycji rozpoczyna układnie asfaltowej nawierzchni. W związku z tymi pracami w środę i czwartek (14 i 15.05) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w...

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w kampusie WSIiZ w Kielnarowej

RZESZÓW. W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast.

Rzeszów

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów.

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Reklama