Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. Gmina Głogów Małopolski
fot. Gmina Głogów Małopolski
RZESZÓW. Jak wiadomo, Ratusz od wielu lat sukcesywnie realizuje plan powiększania granic miasta. Ich działania zmierzają również do „wchłonięcia” sołectwa Pogwizdów Nowy, na co nie ma zgody mieszkańców gminy Głogów Młp.

11 marca o godzinie 17:30 zakończyły się konsultacje społeczne odnośnie przyłączenia do Rzeszowa z gminy Głogów Młp. sołectwa Pogwizdów Nowy. W konsultacjach udział wzięło 615 mieszkańców w tym ważnych głosów było 602, nieważnych 13. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%), a 5 (1%) osób wstrzymało się od głosu.

„Zmniejszająca się z roku na rok liczba mieszkańców biorących udział w konsultacjach, świadczy o coraz większym zmęczeniu tematem konsultacji. Władze Rzeszowa nieprzerwanie od 2006 roku podejmują agresywne działania mające na celu pomniejszanie sąsiednich gmin. Na tych działaniach gmina Głogów Młp. utraciła tylko jedno sołectwo – Miłocin” – czytamy na portalu internetowym gminy Głogów Młp.

Konsultacje to tylko jeden z etapów w przedmiocie zmiany granic. Duży wpływ na ostateczną decyzja ma opinia wojewody podkarpackiego, a ostateczna decyzja musi zostać wydana przez Radę Ministrów.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Rzeszów

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Rzeszów

Kot z rury ciepłowniczej uratowany

RZESZÓW. Wczoraj po południu, po 10 dniach akcji służb i wolontariuszy udało się wyswobodzić kota, który utknął w rurze ciepłowniczej.

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Reklama