Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało działkę pod Sąd Okręgowy. Miasto przejmie Zamek

Dodano: 20.11.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podpisano akt notarialny w sprawie przekazania działki pod budowę budynku Sądu Okręgowego. Miasto przejmie w zamian Zamek Lubomirskich na cele kultury.

Dyrektor Sądu Okręgowego Małgorzata Niedzielska oraz prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podpisali dziś akt notarialny przekazujący na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości teren przy ul. Zielonej i Granicznej na osiedlu Drabinianka pod budowę nowego budynku Sądu Okręgowego. W spotkaniu uczestniczyli również wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz dyrektor Sądu Apelacyjnego Elżbieta Pępiak.

Jak zapowiedział wiceminister Marcin Warchoł, na przekazanym terenie powstanie nowoczesny, innowacyjny Sąd Okręgowy na miarę współczesnych wyzwań, jakie stoją przed wymiarem sprawiedliwości, w tym m.in. e-administracja. W nowym obiekcie powstanie centrum informatyczne sądownictwa dla całego Podkarpacia, z którego będą koordynowane wszystkie działania informatyczne.
Reklama
Jeszcze w tym roku ma zostać sporządzony i zaakceptowany plan inwestycyjny. Następnie w drodze konkursu lub przetargu wyłoniony zostanie projektant, a w dalszej kolejności wykonawca. Inwestycja musi również zostać uwzględniona w budżecie miasta.

Budowa nowego budynku Sądu Okręgowego potrwa około 3 lata.

Kiedy Zamek stanie się własnością miasta?

Zamek Lubomirskich przejdzie w ręce miasta, które od lat zabiegało o pozyskanie obiektu na cele kultury i działalności artystycznej. Zamek stanie się własnością miasta do 6-ściu miesięcy od czasu przeprowadzenia się pracowników Sądu Okręgowego do nowej siedziby. Taki zapis znalazł się w podpisanym dzisiaj akcie notarialnym.

Tadeusz Ferenc zapowiedział, że powstanie specjalny zespół, złożony ze specjalistów, który „podpowie” co powinno znaleźć się w Zamku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Reklama