Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Mniej turystów na Podkarpaciu i w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało mniej osób w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. W samej stolicy województwa odnotowano spadek o 3 punkty procentowe.
 
Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował raport dotyczący stanu turystyki w województwie podkarpackim. Wynika z niego, że liczba osób korzystających z turystycznych  obiektów noclegowych w III kwartale 2023 r. spadła o 5,4 procenta, w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku.

Od lipca do września br. roku z turystycznych obiektów noclegowych w województwie podkarpackim skorzystało 397,8 tys. osób, w tym 51,7 tys. turystów zagranicznych – to o 22,5 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

W tym okresie w naszym regionie działało ogółem 617 takich obiektów (stan na 31 lipca 2023 roku) – to o 12 więcej niż w roku 2022.

W III kwartale 2023 r. łącznie udzielono 1,3 mln noclegów (o 14,5 tys. mniej niż w 2022 r.), w tym turystom z zagranicy 116,8 tys. noclegów (mniej o 160 niż w 2022 r.)
Reklama
Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 42,3%. (o 2,3 p.proc mniej niż w 2022 r.).

Turyści w Rzeszowie

W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie (42 obiekty, stan na 31 lipca 2023 roku) skorzystało 80,9 tys. osób, w tym 25,8 tys. turystów zagranicznych. Łącznie udzielono 144,2 tys. noclegów. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 47,1%. 

Od lipca do września 2023 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, liczba osób korzystających z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie zmniejszyła się o 11,7 tys., w tym o 3,8 tys. turystów zagranicznych. Udzielono ogółem o 8,7 tys. mniej noclegów. Jednak liczba noclegów, z których skorzystali turyści z zagranicy wzrosła o 4,0 tys. Ogólny stopień wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych był w trzecim kwartale 2023 roku mniejszy o 3 p. proc. niż w tym samym okresie 2022 roku.


 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Rzeszów

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

RZESZÓW. Sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Reklama