Rzeszów - Piątek, 18.07.2025
Reklama

Mobilny Punkt Rekrutacyjny w Urzędzie Wojewódzkim

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
RZESZÓW. W Urzędzie Wojewódzkim ruszył Mobilny Punkt Rekrutacyjny, w którym można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej, a także zawodowej oraz terytorialnej służbie wojskowej. Punkt działał będzie w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.

Żołnierze i pracownicy Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie CWCR oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej. Będzie również możliwość złożenia wniosku do służby wojskowej bez wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji.
 
Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jest nową formą służby czynnej wprowadzoną Ustawą o obronie. Składa się ona z dwóch etapów i trwa do 12 miesięcy. Pierwszy etap szkolenia - podstawowy - trwa 28 dni i kończy się przysięgą wojskową. Drugi etap szkolenia – specjalistyczny - trwa 11 miesięcy. Podczas jego trwania kandydat pełni służbę w jednostce wojskowej na wyznaczonym stanowisku.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radny wskazuje 7 zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowego regulaminu ogródków letnich

RZESZÓW. Z nowym regulaminem nie zgadza się Witold Walawender, radny Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Powstaje projekt drogi łączącej ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Przetarg na wykonanie połączenia ul. Kopisto z ul. Wierzbową ruszy dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Pracownicy PRz mają pomysł na poprawę punktualności autobusów miejskich

RZESZÓW. O szczegółach pomysłu dowiemy się w trakcie seminarium „Rozwój systemów transportowych Rzeszowa”.

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

W marcu br. ma ruszyć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Wody Polskie informują, że przedsięwzięcie znajduje się obecnie w fazie przygotowania do realizacji.

Rzeszów

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

RZESZÓW. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

RZESZÓW. Placówka będzie finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama