Rzeszów - Wtorek, 12.08.2025
Reklama

Motocykl z Rzeszowa nagrodzony na Daytona Bike Week w USA

Dodano:

fot. Paweł Olearka
fot. Paweł Olearka
RZESZÓW. Customowy motocykl rzeszowskiej firmy Game Over Cycles, inspirowany samochodem „Slow Burn”, zdobył w USA cztery nagrody na dwóch konkursach organizowanych na Daytona Bike Week, jednym z największych festiwali motocyklowych świata.

W prestiżowym konkursie Boardwalk Bike Show wystawiony przez GOC motocykl  zdobył pierwsze miejsce w kategorii “Extreme Bagger” oraz nagrodę “Best of Show” na najlepszy pojazd w konkursie. Natomiast w zawodach konstruktorskich Rat’s Hole Custom Bike Show, najstarszym konkursie customowym świata, polska maszyna ponownie wygrała kategorię “Extreme Bagger” i po raz drugi otrzymała nagrodę “Best of Show”, czyli została uznana przez jury na najlepszy motocykl w całym konkursie.

W Boardwalk Bike Show wzięło udział 136 motocykli zarówno z USA, jak i Francji, Niemiec i Australi, natomiast w Rat’s Hole Custom Bike Show pojazd z Polski został uznany za najlepszy motocykl pokonując konkurencję z USA i Kanady.

Zwycięski motocykl to siostrzany pojazd samochodu należącego do słynnego muzyka. Linia motocykla dokładnie odzwierciedla kształt Slow Bruna, a jego części konstrukcyjne nawiązują do elementów składowych samochodu.
 
Przednia lampa imituje przód samochodu z chłodnicą, lampy tylne wyglądają jak światła samochodu, a kierownica i manetki  są wykonane w stylizacji ramy przedniej szyby. Dodatkowo, przedni błotnik jest wykończony chromowanym coverem, dokładnie jak błotniki Slow Burna,  przednie koło o wymiarze 30” jest inspirowane wyglądem koła samochodu, a cały tył motocykla  tworzy linię symetryczną z tyłem auta.
 
Największym wyzwaniem było odwzorowanie linii samochodu na motocyklu. Konstruktorzy z GOC zadbali o każdy detal. Oprócz połączenia wizualnego obydwu pojazdów zarówno na zewnątrz (element wymienione powyżej), jak i wewnątrz (skóra na motocyklu odwzorowuje tapicerkę samochodu), motocykl musiał mieć odpowiednio duże proporcje, aby oddać kształt linii Slow Burna. Dodatkowo, mając na uwadze kto jest właściciel samochodu, ekipa Game Over Cycles dopasowała proporcje maszyny do wzrostu Jamesa Hetfielda (185 cm) co było szczególnym wyzwaniem w kontekście utrzymania proporcji całości pojazdu.
 
Jednocześnie cała konstrukcja musiała być utrzymana w duchu stylistyki, w której został zbudowany pojazd wyjściowy, czyli Auburn 852, rocznik 1936 reprezentujący styl Art Deco.
 
Reklama
Całość konstrukcji motocykla jest wykonana ze stali. Pojazd charakteryzuje się czystą linią, co oznacza, że wszystkie śruby są przykryte. Maszyna ma 3,3 metra długości i waży 400 kg. Czas pracy nad budową pojazdu wyniósł 7 000 roboczogodzin.
 
Na temat pojazdu wypowiedział się Rick Dore, amerykański konstruktor samochodów customowych, który wraz z Jamsem Hetfieldem odrestaurował Auburna 852.
 
„Kiedy zobaczyliśmy zdjęcia motocykla zbudowanego przez GOC, zwaliło nas z nóg. To niesamowity pojazd, szczególnie kiedy porówna się go z samochodem Jamesa. Karoseria, koła, kolor, nawet manetki, wszystko idealnie nawiązuje do samochodu. Chylę czoła przed Game Over, wykonali wspaniałą pracę jeśli chodzi o odwzorowanie stylistyki Slow Burna, a kunszt ich rzemiosła jest nie z tej ziemi”.
Stanisław Myszkowski, założyciel i właściciel Game Over Cycles, tak tłumaczy genezę projektu: „Metallica zawsze była dla mnie ogromną inspiracją artystyczną. Jestem fanem zarówno muzyki zespołu, jak i oprawy wizualnej, która towarzyszy ich sztuce. James Hetfield zaś jest wielkim fanem motoryzacji, kolekcjonuje i odnawia zabytkowe samochody, tak więc postanowiliśmy połączyć te dwa światy i zbudować motocykl inspirowany pojazdem należącym do Jamesa”.

Game Over Cycles (GOC) to założona w 2012 roku polska firma budująca motocykle typu custom. Przez pierwsze lata działalności siedziba firmy była zlokalizowana w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy. Od 2019 warsztat Game Over Cycles działa w Rzeszowie. Ekipa GOC jest znana z tworzenia oryginalnych maszyn m.in. takich jak The Recidivist, który jest pierwszym na świecie wytatuowanym motocyklem. Konstrukcje GOC zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma ma na swoim koncie już 29 nagród, w tym 22 międzynarodowe, uwzględniając 8 trofeów otrzymanych na European Bike Week (EBW), największym festiwalu motocyklowym w Europie i 8 nagród na Daytona Bike Week i Sturgis Motorcycle Rally, dwóch największych zlotach motocyklowych świata organizowanych w USA.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Rzeszów

Lokalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Smaczne sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić na Podkarpackim Bazarku w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana w harmonogramie pokazów specjalnych fontanny multimedialnej

RZESZÓW. W związku z imprezą sportową organizowaną na placu przy al. Lubomirskich, najbliższy pokaż specjalny fontanny multimedialnej został przeniesiony na inny termin.

Rzeszów

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w...

Rzeszów

Rusza budowa ostatniego odcinka DW 869 pomiędzy autostradą A4, a DK9 i S19

W Głogowie Małopolskim odbyła się inauguracja ostatniego etapu budowy drogi wojewódzkiej nr 869, łączącej autostradę A4 z drogą krajową nr 9 oraz drogą ekspresową S19. Nową drogą pojedziemy w połowie 2027 roku.

Rzeszów

Wybory prezydenckie 2025. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa w I turze? (pełne wyniki)

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki głosowania w pierwszej turze w wyborach prezydenckich. Do drugiej tury przeszli: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki. Jak głosowali mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia?

Reklama