Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

Dodano: 27.05.2025 r. / Redakcja

Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej
Wizualizacja nowego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach / Zarząd Zieleni Miejskiej

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

„Wiem, jak bardzo kochacie rzeszowskie Bulwary. Ja także je uwielbiam, dlatego też chcę, by przybywało tam atrakcyjnych miejsc wypoczynku i zabawy. Najnowszą inwestycją, którą tam wykonamy, będzie piękny plac zabaw. Powstanie on w miejscu tego już wysłużonego” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt nowoczesnego placu zabaw na rzeszowskich Bulwarach. Powstanie on w miejscu starego, już wysłużonego. Będzie większy od poprzednika.

Nowy plac zabaw będzie podzielony na cztery strefy: dla młodszych i starszych dzieci, strefa zabaw w piasku oraz strefa zabaw na skarpie i parku linowego. W północno-zachodniej części terenu, na nawierzchni z kruszywa mineralnego, została zaprojektowana siłownia plenerowa, która będzie wyposażona w sześć urządzeń, w tym cztery podwójne.

Reklama

W strefie dla młodszych i starszych dzieci zamontowane zostaną trzy duże urządzenia zabawowe oraz huśtawki, trampoliny i karuzele. Nawierzchnia wykonana zostanie ze specjalnych mat. Przez nią przebiegać będzie ścieżka, którą będzie można dojść do każdej z atrakcji.

W zachodniej części terenu zaprojektowana została strefa zabaw w piasku. Będą tam trzy duże urządzenia zabawowe, posadowione na nawierzchni z piasku.

Kolejna ze stref powstanie na skarpie, w zachodniej części rekreacyjnego terenu. Będzie tam m.in. zjeżdżalnia oraz urządzenia do wspinania się. Park linowy został zaplanowany w północnej części terenu – tam zamontowane zostaną dwa zabawowe zestawy wielofunkcyjne oraz tyrolka.

Inwestycja ma być finansowana z funduszy Unii Europejskiej na działania na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Prezydent Rzeszowa skierował na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa projekt uchwały, po przyjęciu którego złożony zostanie wniosek o dofinansowanie tego projektu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej polecą do USA. Wezmą udział w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. W sumie w zawodach weźmie udział 36 zespołów z 10 krajów świata.

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Rzeszów

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy.

Rzeszów

Przenośmy butelkomat w Rzeszowie? Jeden z radnych chce oddać część diety na wypłacane środki

RZESZÓW. Pomysł inspirowany był przyjętym przez radnych Krakowa programem „Kraków bez plastiku”.

Rzeszów

Marcin Możdżonek przedłuża kontrakt z Asseco Resovią

RZESZÓW. W fazie zasadniczej tegorocznych rozgrywek PlusLigi Marcin Możdżonek rozegrał 73 sety i zdobył 126 punktów, w tym 10 zagrywką, i 42 blokiem

Rzeszów

Pierwszy kurs komunikacji miejskiej do Łańcuta już 13 maja

RZESZÓW. Rozkład jazdy dostępny będzie od dnia 10 maja br. na stronie internetowej ZTM.

Reklama