Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, zamknięcie ww. ulicy nastąpi w nocy z dnia 10 stycznia na 11 stycznia 2024 r. Ulica na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Grunwaldzkiej będzie nieprzejezdna przesz ok. 1,5 miesiąca. Na czas prowadzenia robót będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu.

Prace na ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęły się pod koniec października 2023 r. Ich zakres jest spory. Największą i najdroższą częścią tego zadania jest przebudowa starych instalacji podziemnych. Obecne oświetlenie uliczne zastąpią energooszczędne oprawy LED.

W ramach przebudowy wymieniona zostanie także nawierzchnia deptaka. Betonowa kostka brukowa zastąpiona zostanie płytami granitowymi i szarą, kamienną kostką.

Przebudowany zostanie również plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się tu również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.
Reklama
Przebudowana ul. grunwaldzka zyska więcej zieleni. Posadzone zostaną nowe drzewa, które będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.

Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą również parklety, które pojawią na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

W rejonie studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską powstanie Pomnik Bitwy Grunwaldzkiejw formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.
 
Wykonawcą inwestycji jest firma OBO Polska z Rzeszowa. Jej koszt  to ok. 13,7 mln zł. Termin zakończenia prac to wrzesień 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Reklama