Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

- Do ułożenia jest kilka warstw masy bitumicznej. Prace rozpoczęły się w środę i zakładamy, że na ich wykonanie potrzeba około 10 dni roboczych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, do końca przyszłego tygodnia asfalt powinien być gotowy – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.
 
Około 700-metrowy łącznik powstaje między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a rejonem sanepidu, gdzie połączy się z ulicą Wierzbową. W tym miejscu zamontowano i uruchomiono już sygnalizację świetlną. Na razie działa w trybie pulsacyjnym, ale po zakończeniu asfaltowania, kiedy łącznik zostanie oddany dla ruchu, światła zaczną pracować w normalnym trybie. Miejski Zarząd Dróg planuje otworzyć jezdnię dla samochodów w grudniu.

Koszt budowy łącznika to ponad 7,6 mln zł. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. W rejonie skrzyżowań – od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak działa komunikacja miejska w Rzeszowie? Dni Otwarte ZTM

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, 16 września 2022 r. w godzinach 9:00 – 14:00 w siedzibie ZTM przy ul. Trembeckiego 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Punkt Informacji Oświatowej

RZESZÓW. Punkt działa przy ul. Gałęzowskiego 2. Powstał w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

Rzeszów

Dwie rzeszowskie szkoły zostaną rozbudowane

RZESZÓW. Budynek SP 13 zyska nowe skrzydło z halą sportową. Z kolei „elektronik” szykuje się do budowy nowego budynku.

Rzeszów

Trwa budowa pumptracka na Bulwarach. Będzie gotowy jesienią

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal”.

Rzeszów

Ul. Jagiellońska częściowo zamknięta dla samochodów

RZESZÓW. Od najbliższego piątku ul. Jagiellońska zostanie częściowo zamknięta dla ruchu samochodowego.

Rzeszów

W przestrzeni Rzeszowa powstaje Układ Słoneczny. Na Rynku jest już Słońce

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa montaż elementów nowej, „kosmicznej” atrakcji.

Rzeszów

Przebudowa zatok autobusowych. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższych tygodniach utrudnienia wystąpią na ul. Lwowskiej i ul. Leszka Czarnego.

Rzeszów

Kolejne rekordy na lotnisku w Jasionce

 RZESZÓW/JASIONKA. W sierpniu z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 92 tysiące pasażerów. 

Reklama