Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

Dodano: 11.10.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Jak możemy przeczytać w interpelacji skierowanej do Prezydenta Rzeszowa złożonej przez Marcina Fijołka, postulat budowy domu kultury na osiedlu Nowe Miasto podnoszony jest już od dłuższego czasu przez jego mieszkańców. Przewodniczący argumentuje, że taka inwestycja jest społeczności jednego z największych rzeszowskich osiedli bardzo potrzebna, z uwagi na możliwość licznych interakcji i budowania więzi społecznych. Ma to też być szansa na pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców osiedla.

W odpowiedzi na interpelację, prezydent Konrad Fijołek wyraził aprobatę dla budowy filii Rzeszowskiego Domu Kultury na Nowym Mieście, podkreślając znaczenie obiektu dla mieszkańców osiedla. Planowany dom kultury miałby zostać wyposażony w liczne pracownie oraz salę widowiskową wraz ze sceną. Ostateczna decyzja w sprawie budowy obiektu ma zostać podjęta po analizie uwarunkowań inwestycyjnych na terenie osiedla.

Nowe Miasto to jedno z największych rzeszowskich osiedli, liczące obecnie około 13 tysięcy mieszkańców. Mimo to, dotychczas żadna z 19 filii Rzeszowskiego Domu Kultury nie została zlokalizowana na jego terenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Rzeszów

92 projekty w ramach RBO na 2021 rok. Ruszyło głosowanie

RZESZÓW. Jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku? O tym zdecydują mieszkańcy w procesie głosowania, które już się rozpoczęło.

Rzeszów

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 24 na 25 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godz. 3:00 na godz. 2:00. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii...

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Reklama