Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków
Dodano: 24.06.2020 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z ulicą Witolda ma powstać rondo. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. Władze miasta potwierdzają, że zrealizują propozycję.
Nie od dzisiaj wiadomo, że mieszkańcy Rzeszowa, których mieszkania znajdują się w okolicy ul. Paderewskiego, ul. Witolda oraz Powstańców Styczniowych mają olbrzymi problem z wjazdem i wyjazdem do teren osiedla w czasie, kiedy ruch na ulicach jest największy. Jest to kolejny przykład na to, że władze miasta najpierw realizują inwestycję mieszkaniowe, a później myślą o przebudowie dróg, których przepustowość w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się za mała.
Gdy już problem zaczynał być coraz bardziej odczuwalny przez mieszkańców, w pierwszej kolejności ratusz postanowił przebudować wyjazd przy al. Armii Krajowej. Teraz radni apelują o budowę ronda, które ma upłynnić ruch. Okazuje się, że ratusz jest chętny na realizację tego zadania: „Przygotowany zostanie wniosek dotyczący ujęcia w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycji pn. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich” - informował Marek Ustrobiński, wiceprezydent miasta w odpowiedzi na interpelację. Pojawiają się opinie, że kolejnym krokiem ma być przedłużenie ul. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Jak będzie w istocie, czas pokaże.
RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.
RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.
RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz