Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Na osiedlu Kotuli powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców

Dodano: 22.10.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku, mieszkańcy osiedla Kotuli zyskają przestrzeń, w której będą mogli wypocząć w otoczeniu zielni. Już wkrótce w rejonie ul. Bydgoskiej powstanie park kieszonkowy. Zielona inwestycja będzie realizowana w ramach RBO na 2024 r.

Projekt utworzenia parku kieszonkowego przy ul. Bydgoskiej, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 18 otrzymał blisko 1000 głosów. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już gotowy projekt inwestycji. Zgodnie z nim zostanie wyposażony w ławki, parklety oraz leżaki. Wybudowane zostaną alejki. Założony zostanie także trawnik. Dla najmłodszych mieszkańców przewidziano wielofunkcyjne urządzenia zabawowe.

Inwestycję zrealizuje firma Park-M Poland ze Starego Sącza. Jej koszt to nieco ponad 580 tys. zł. Park będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Warto wspomnieć, że w rejonie w rejonie przyszłego parku przy ul. Bydgoskiej pojawiły się już nowe drzewa w ramach jesiennych nasadzeń. Posadzone zostały m.in.: brzozy, tulipanowce, grusze, wiązy i graby. To nie jedyne nowe drzewa, które tej jesieni ozdobiły osiedle Kotuli. W październiku przy ul. Błogosławionej Karoliny posadzone zostały m.in. klony czerwone.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Rzeszów

Nowy rzeszowski basen oficjalnie otwarty

RZESZÓW. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie nowego rzeszowskiego basenu, który powstał przy ul. Matuszczaka

Rzeszów

Ścieżka biegowa na rzeszowskich Bulwarach gotowa

RZESZÓW. Zakończono prace przy budowie nowego odcinka profesjonalnej ścieżki biegowej na Bulwarach nad Wisłokiem. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 1,2 mln zł.

Rzeszów

Świąteczny Konwój Radia ZET w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z wizytą Konwoju w czwartek część ul. Słowackiego w centrum Rzeszowa będzie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Kolizja na rondzie przy al. Wyzwolenia. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Wczoraj rano na rondzie przy al. Wyzwolenia doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. Okazało się, że 22 letni sprawca miał blisko 2 promile. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie.

Reklama