Rzeszów - Czwartek, 29.05.2025
Reklama

Na osiedlu Pobitno powstaje ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. Nowy ogród kieszonkowy powstaje przy Kurpiowskiej, na terenie o powierzchni ok. 30 arów. Będzie gotowy latem tego roku.

W tym roku w Rzeszowie powstanie sześć mini parków. Będą zlokalizowane m.in. na os. Baranówka (rejon ulic Starzyńskiego i Brydaka), przy al. Sikorskiego, na os. Nowe Miasto i Pobitno. Prace przy tworzeniu ogrodu kieszonkowego na ostatnim z wymienionych osiedli już trwają. Budowane są alejki, sadzona jest roślinność. W sumie posadzonych tam będzie 1300 roślin, w tym krzewy, byliny, trawy ozdobne i 38 drzew.

W ogrodzie znajdą się również m.in. zadaszona pergola, siłownia plenerowa oraz ławki i parklety wypoczynkowe. Te elementy będą otoczone wielokolorowymi rabatami bylinowymi oraz dużymi drzewami. Teren ogrodu rozświetlą lampy wykorzystujące energię słoneczną.

Koszt tej inwestycji to 460 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Reklama